„Sádky jsme zatím naplnili zhruba metrákem pstruhů. Příchozí je mohou lovit vlastním prutem nebo si mohou výbavu vypůjčit,“ přiblížila Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

V sobotu 26. srpna se bude v zámeckých sádkách rybařit zhruba od 9 do 18 hodin. „Sádky takto otevíráme veřejnosti poprvé, takže vyzkoušíme, jak se bude možnost rybolovu lidem líbit. Snad nám vyjde počasí a návštěvníci si tady užijí příjemný den,“ řekla Lucie Herberová.

Kdo na pstruhy do zámku přijde, koupí si povolenku za 30 korun. Pokud nemá s sebou prut, může si ho (také za 30 korun) vypůjčit. Ke každé povolence se půjčuje i kyblík na ryby a tlouček – ulovenou rybu je totiž nutné bezodkladně usmrtit. „Kdo není tak odvážný, tomu pomůže náš rybář, který rybu usmrtí, zájemcům ale poradí i s dalšími věcmi nebo rybu i vykuchá,“ dodala Herberová.

Podle pravidel, jimiž se budou příchozí řídit, platí dále při lovu pstruhů a dalších lososovitých ryb zákaz pouštění jakékoli ulovené ryby zpět do vody. Děti mladší 15 let mohou lovit jen za dozoru dospělého.

Úlovek si pak lidé nechají zvážit a zaplatí u obsluhy sádek. Kilogram pstruhů vyjde na 130 korun, s vykucháním na 170 korun.

Další termíny rybaření pro veřejnost zatím nejsou určené. „Uvidíme podle zájmu, rybolov v sádkách ale určitě doplní program větších akcí v zámku – třeba Dne venkova, který pořádáme koncem října a který se bude celý točit právě okolo venkova, lesů, myslivosti, vody a rybářství,“ zmínila Lucie Herberová. „Ke pstruhům bychom v budoucnu chtěli přidat také kapry,“ doplnila ještě Herberová.

Sádky byly součástí žďárského klášterního hospodářství od 13. století. Dodnes jsou na původním místě. Protože řehole cisterciákům zakazovala jíst maso čtvernožců, staly se ryby důležitou součástí jejich jídelníčku. Žďárští mniši se tak stali průkopníky chovu ryb, nejčastěji kaprů, ale také organizátory budování rybníků.