Výstavba začne za předpokladu, že se podaří prodat minimálně osmnáct pozemků z celkových šestadvaceti. Pokud dostatek zájemců nebude, radnice ještě záměr výstavby přehodnotí. Prodej pozemků se tentokrát neuskuteční prostřednictvím elektronické aukce, jako tomu bylo u samostatných rodinných domů, ale za pevnou cenu.

„Chtěli jsme vyjít vstříc lidem, kteří kritizovali, že město stavební pozemky prodává pouze v aukci, kdy se cena může vyšplhat tak vysoko, že na ni nemají šanci dosáhnout. Nyní tedy záleží na tom, kdo přijde dříve,“ konstatoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Při dražbách parcel v předchozích letech se se ceny za některé z nich vyšplhaly až na 2500 korun za metr čtvereční.

Jedna fyzická či právnická osoba se může hlásit jenom o jeden pozemek, což se týká i manželů, kteří jsou v tomto případě bráni za jednu osobu. Zájemce je povinen složit jistinu ve výši padesát tisíc korun, která mu poté bude odečtena z celkové ceny pozemku.

Rozloha parcel se pohybuje kolem čtyř set metrů čtverečních, z toho zastavěná plocha tvoří průměrně 130 metrů čtverečních. Šířka pozemků je dvanáct až čtrnáct metrů, což je dvojnásobek šířky parcel starších řadových domů, které stojí ve čtvrtích Vodojem nebo Vysočany. „Další nespornou výhodou je jednoznačné členění pozemku na předzahrádku a soukromou zahradu, která je oddělena od ulice,“ poznamenal žďárský městský architekt Zbyněk Ryška.