„Účast potvrdili boxer Martin Parlagi, slovenský reprezentant žijící v Praze, Filip Miňovský, trenér bojových umění, Karel Feferonka a jeho tým starající se mimo jiné o Karlose Vémolu," uvedl za pořadatele Stanislav Jozífek.

V pořadí už 19. ročník tradiční recesistické soutěže závodníků z řad neregistrovaných sportovců bude opět rozdělený do několika kategorií a její součástí bude u dospělých borců rovněž povinný doping v podobě panáku lihoviny před prvním hodem. Metou je osmikilová část kolejnice, která byla v roce 1837 odlita ve vyhlášených polničských hutích, v tehdy největším železárenském podniku v Čechách.

Kromě dospělých závodníků se klání v hodu kolejnicí do dálky tradičně účastní i děti – ty házejí podstatně lehčí dřevěnou replikou.

Organizátoři akce každým rokem zvou nějakou sportovní osobnost, která je patronem a soutěž prvním hodem zahajuje. V průběhu let se tak v Polničce objevili například koulařka Helena Fibingerová, diskař Imrich Bugár, motocyklový závodníka rallye Paříž – Dakar Ivo Kaštan, skokan na lyžích Pavel Ploc, horolezec Radek Jaroš, světová rekordmanka v běžeckých disciplínách Jarmila Kratochvílová, bývalý rychlobruslař, člen olympijského týmu ze zimní olympiády v Calgary v roce 1988 a z Albertville v roce 1992 Jiří Kyncl a mnoho dalších sportovců, ale třeba i pravnučka světoznámého zápasníka Gustava Frištenského Zdeňka Frištenská.