„V plánu je tam vybudování záhonků, kde by se pěstovaly například bylinky, květiny a různé další plodiny, které by mohly děti při pobytu na zahradě v sezoně uzobávat – třeba rybíz. Samy by se také na péči o rostliny podílely,“ přiblížila starostka Ostrova nad Oslavou Dana Homolková. Na plochách kolem školky má přibýt rovněž altán nebo takzvané hmatové chodníčky, chybět nebudou ani dětské hrací prvky.

Revitalizace stávající zahrady vyjde na přibližně půl milionu korun. „Pokud se nám podaří získat dotaci, tak nám pokryje přes devadesát procent celkových nákladů. Zatím čekáme, jak to s ní dopadne. Na vybudování máme naštěstí ještě dostatek času - do příštího roku,“ podotkla Dana Homolková.

Zahrada při mateřince ale není jediným místem v městysi, které čeká proměna. Začaly tam již práce na revitalizaci hřbitova. Ten pochází z roku 1979, čemuž odpovídalo i jeho dosavadní vybavení a kvalita zeleně. „Některé stromy už byly staré, nemocné, jiné zase poškozené po vichřici, proto bylo nutné je pokácet,“ popsala ostrovská starostka s tím, že se samozřejmě počítá s novou výsadbou, a to jak stromů, tak i květin. Obnova hřbitova s pořízením laviček, lamp a dalších prvků vyjde na přibližně dvě stě tisíc korun. Úpravy hradí v tomto případě městys ze svého rozpočtu.