Společně se svojí majitelkou Janou Mašterovou vnáší mezi tamní pacienty především dobrou náladu. „Je to neuvěřitelné, jak naši klienti pookřejí. Ještě druhý den o psí návštěvě mluví. Ptají se, kdy přijde Joy zase. Pacienti, kteří moc nekomunikují, začnou mluvit, vzpomínají na vlastní psy, které mívali. Je to pro ně opravdu přínosné. A také je to zpestření i pro nás,“ popsala sestra pro ošetřovatelskou rehabilitaci Markéta Gregorová.

Jana Mašterová z Nového Města na Moravě, majitelka Joy, vykonává canisterapii od roku 2015. Fenka složila canisterapeutické zkoušky pod Canisterapeutickým sdružením Jižní Morava v roce 2015, o dva roky později zkoušky povinně zopakovala.

„Od začátku spolupracuji s Centrem Zdislava, skoro rok jezdím se svými fenkami do Charitního domova v Moravci. Když jednoho klienta z Moravce hospitalizovali tady v nemocnici, řekla jsem si, proč canisterapii nezkusit i zde. Když jsem šla tehdy i s Joy pána z charitního domova navštívit, ptali se, jestli vůbec do nemocnice smí pes. S certifikátem ano. Sama jsem potom oslovila nemocnici, slovo dalo slovo a už měsíc tady s fenkou Joy pracujeme. Tedy já nepracuji, pracuje Joy,“ upřesnila s úsměvem Jana Mašterová.