„Zřízení ledové plochy je v plánu už dlouhodobě. Rozhodlo se, že kluziště bude vybudováno v prostoru u budoucí sportovní haly za přístavbou první základní školy,“ potvrdil plány radnice starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Veřejné kluziště bude sloužit především bruslařům, kteří se zatím mohli spoléhat pouze na zamrzlé plochy místních rybníků. Tvorba ledové plochy byla ovšem přímo závislá na venkovní teplotě. Na to, aby si bruslaři mohli užívat bruslení, už nebude pokles rtuti teploměru pod bod mrazu zapotřebí. „Zvažovali jsme různé tipy technologií, třeba i plastovou bezledovou plochu. Nakonec jsme se po zkušenostech z jiných měst rozhodli zvolit technologii vodního ledu. Není při ní nutný mráz, bruslit by se mohlo od listopadu až do března,“ vysvětlil Michal Šmarda.

Na nové veřejné kluziště si ale novoměstští obyvatelé budou muset ještě nějakou chvíli počkat. „Teď se dělají projekty, pak budeme hledat dodavatele. V roce 2019 se to asi nestihne, počítáme s otevřením v roce 2020,“ sdělil Michal Šmarda.
„Samozřejmě že bude také záležet na tom, kdy se nám podaří začít se stavbou sportovní haly, bylo by dobré obě akce zkoordinovat,“ dodal novoměstský starosta.