„V roce 2015 jsme připravili projekt na zástavbu v ulici Žďárská, v němž jsou zahrnuty dva nové bytové domy. Jeden z nich, komunitní dům pro seniory, se už staví. Ten druhý bude dům s patnácti byty pro rodiny," sdělil novoměstský starosta Michal Šmarda.

Komunitní dům seniorů vyrůstá pod taktovkou novoměstské radnice. Druhou plánovanou nemovitost na vlastní náklady vybuduje stavební firma, které se podařilo od města odkoupit pozemek. „Už máme uzavřenou smlouvu se stavební společností Staredo, která za pozemek nabídla čásku 3 350 korun za metr čtvereční. Cena se dostala na více než dvojnásobek minimální požadované ceny. To podnítilo vedení města k tomu, aby prověřilo možnosti výstavby dalších bytových domů v Novém Městě na Moravě," informoval Michal Šmarda.

Zájem stavebních firem o výstavbu na novoměstském katastru je podle slov starosty nebývale velký. „Mnohem větší, než jsme předpokládali," podotkl Michal Šmarda.

Než město vytipuje další vhodné prostory pro výstavbu bytových domů, budou se muset zájemci o bydlení spokojit s nabídkou patnácti bytů v lokalitě Pod nemocnicí. Ty by podle předpokladů měly být dokončeny a zkolaudovány v roce 2021.

ČTĚTE TAKÉ: Nové Město na Moravě bude mít nové kruhové objezdy