„Předpokládám, že v prvních dnech tohoto týdne bude zahájení výběrové řízení oficiálně oznámeno," potvrdil v pátek šéf městské společnosti Technické služby František Laštovička, který se ovšem samotného výběru vhodného kandidáta nezúčastní. „Vybírat bude komise města," podotkl Laštovička.

Výběrová komise bude složena převážně z členů rady města. „Městské lázně jsou pro nás v současné době nejdůležitějším projektem, proto na toto místo budeme muset vybrat opravdu schopného člověka. Finále stavby a rozjezd provozu bude náročný a doufám, že se podaří," vyjádřil se novoměstský starosta Michal Šmarda.

Výběrové řízení na funkci jednatele Novoměstských služeb by mělo být podle jeho slov především co nejotevřenější. „Kvalifikační předpoklady nezbytné k tomu, aby se člověk mohl přihlásit, nebudou nijak přísné," řekl Michal Šmarda. Možnost účastnit se výběrového řízení bude tak dána širokému spektru uchazečů. Hlásit se mohou lidé nejrůznějších profesí.

„Mohou to být ti, kteří se v minulosti zaměřovali na sport, ale také ti, kdo dříve pracovali v nějaké manažerské profesi. Může to být i ekonom, vedoucí pracovník, prostě kdokoliv. Nedáváme žádné tvrdé požadavky. O to přísnější pak bude samotný výběr vhodného člověka," upřesnil starosta Šmarda.

Dokončení stavby

Nový jednatel Novoměstských služeb bude mít pod sebou tým více než desítky dalších lidí, kterým společně padne na bedra zajištění provozu městských lázní. „Předpokládáme, že to bude tak dvanáct lidí. Nový jednatel bude muset sestavit strukturu personálního složení a vybrat si nové zaměstnance podle vlastního uvážení," objasnil místostarosta Nového Města Stanislav Marek.

Nástup jednatele společnosti Novoměstské služby je radnicí naplánován na začátek dubna. „Protože je důležité, aby si mohl co nejdříve zajistit tým lidí, kteří se budou o lázeňský provoz starat," podotkl Marek. 

Prvního října je podle vedení radnice nutné městské lázně spustit tak, aby fungovaly bez sebemenší chybičky. „Prvořadou povinností nového šéfa městských lázní bude připravit vše tak, aby mohl být okamžitě zahájen ostrý provoz. Veškeré testování a zkoušky musí se svým týmem zvládnout nejpozději do konce září," uvedl starosta Michal Šmarda

Se zahájením provozu městských lázní bude nemálo práce. Jakmile se ale jejich chod ustálí, přibude jednateli Novoměstských služeb a jeho týmu další práce. „Počítáme s tím, že by se v budoucnu mohli starat o novoměstské nemovitosti, například když se nám podaří vybudovat sportovní halu, dali bychom jim ji taky do správy. Tím je ale nechceme zatěžovat už nyní, protože teď se musí soustředit především na rozjezd lázní, to je teď nejdůležitější," podotkl starosta Šmarda.

Stavba městských lázní byla zahájena v polovině května loňského roku. „Hlavní atrakcí bude pětadvacetimetrový plavecký bazén. A návštěvníci si budou moci užít i relaxační bazén s masážními lavicemi a divokou řekou, brouzdaliště pro děti nebo vířivku," prozradil místostarosta Města Stanislav Marek.

Chybět nebude ani fitness s posilovnou a plohami pro relaxační a zdravotní cvičení a saunový svět s finskou saunou, aroma saunou a parní saunou. V plánu je také Kneipova lázeň a odpočívárna s občerstvením.

Výhodou novoměstských lázní je zejména jejich umístění do bezprostředního sousedství kotelny, která je díky odpadnímu teplu garantem energetických úspor.

Předpokládané náklady na výstavbu činí přibližně devadesát milionů korun, část bude hrazena z úvěru, který hodlá Město už letos využít na tuto stavební akci.