Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Novém Městě zavedli kamerový systém

Nové Město na Moravě - Sedm nových monitorovacích kamer bylo spuštěno v Novém Městě. Ty by měly napomoci policii zajistit větší bezpečnost občanů ve vytipovaných lokalitách.

20.1.2009
SDÍLEJ:

Obraz z kamer je v Novém Městě na Moravě sledován jak městskou policií, tak i Policií České republiky. V budově městské policie se pro tuto činnost musel nově nainstalovat dohlížecí pult.Foto: Helena Zelená Křížová

„Je pokryto zejména celé Vratislavovo náměstí, křižovatka v ulici Masarykově a ulice Žďárská u výjezdu z města. Všechno jsou to úseky, kde dochází k dopravním nehodám a k vandalismu. Kamerovým systém by měl být určitým varováním a zároveň zvýšit bezpečnost,“ říká starostka města Zdeňka Marková.

Kamery jsou sledovány jak městskou policií, tak i Policií České republiky. V budově městské policie se pro tuto činnost musel nově nainstalovat dohlížecí pult. „Budou se u něj průběžně střídat všichni strážníci, kterých máme v současné době deset,“ objasňuje obsluhu kamerového systému velitel městské policie Petr Gregor. Strážci zákona si od nového monitorovacího systému slibují i větší rychlost při nutném zásahu. Podle nich by to měla být otázka tří až pěti minut.

Záznamy z kamer budou po určitou dobu archivovány. V nutných případech by měly být použity pro potřeby policie, což by mohlo napomoci ke snadnějšímu a rychlejšímu vyřešení některých přestupků či trestných činů. Podle starostky je ovšem nainstalování a spuštění těchto sedmi kamer teprve začátek „Projekt bychom chtěli postupně rozšířit o další lokality,“ uvedla Marková.

Petr Gregor k tomu dodává: „Když jsme si vytipovali lokality, které by bylo potřeba monitorovat, skončili jsme u sedmnácti kamer. Je to takový neuzavřený cyklus. Když někam kamery umístíme, pak se nám problémy přesunou jinam. Proto počítáme i s občasným přemístěním a doplněním kamer,“ doplnil policista.

Dalšími problematickými místy, kterými jsou například okolí kulturního domu, vlakové nádraží či ulice Malá, v níž jsou tři restaurační zařízení, se bude jak město, tak i policie nadále zabývat. I tady by byl kamerový systém rozhodně vítaný a to nejen ze strany strážců zákona, ale i místních obyvatel, kteří trvale bydlí ve zmíněných lokalitách.

Helena Zelená Křížová

20.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pustil do domu cizí ženu, přišel o 63 tisíc korun

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

OBRAZEM: Děti z Vysočánku si pohladily krajtu

Žďár nad Sázavou – Netradiční zážitek za sebou mají děti ze žďárské Mateřské školy Vysočánek. Ve středu dopoledne je navštívilo duo Eden s ukázkou představení s opičkami, pudlíky a hady – krajtou albínskou a hroznýšem královským.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Žďárští hledají stromy svobody

Žďár nad Sázavou – Stromy svobody sázené v přelomových letech 1918-19, 1946-7, 1968 a 1989 chce najít a ošetřit občanská iniciativa Žijeme Žďárem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení