„Nabídneme návštěvníkům třicet druhů točených speciálů z dvaceti sedmi pivovarů,“ prozradil hlavní organizátor akce a netínský patriot Josef Homola.

Oblíbenost hořkého moku na Vysočině dokládá fakt, že poprvé se do obce na Žďársku sjelo osm set lidí a v druhém ročníku už bylo zaznamenáno téměř dvojnásobné množství návštěvníků.

„Jen doufáme, že nás nezklame počasí, v uplynulých ročnících jsme měli štěstí a bylo krásně,“ poznamenal Josef Homola.

Veškeré dění se soustředí do centra Netína, před i do kulturního domu. K mání bude jak pivo důvěrně známé, jako je například tradiční Gambrinus, tak i hořký mok z malých pivovarů, z nichž mnohé jsou pro běžného konzumenta naprosto cizí. Fajnšmekři tak mohou ochutnat například pivo z pivovaru Tambor, Ferdinand či Bakalář.

Pivní slavnosti představí i některé novinky. Jednou z nich je i nový produkt pivovaru Holba – pivo s příchutí horských bylin. Kromě tradičních ležáků mohou návštěvníci Netína ochutnat i silná piva, třeba čtyřiadvacetistupňový tmavý speciál náchodského pivovaru Primátor nazvaný Double. „Budou tam i další speciality, například pšeničné nebo medové pivo a také nealkoholické pivo pro řidiče,“ řekl Josef Homola.

Kromě ochutnávek jednotlivých pivních produktů se návštěvníci Pivních slavností mohou v sobotu těšit také na hudební produkci. Od 14 hodin bude hlavní pódium patřit skupině Accort, kterou později vystřídá kapela Renovace Rock. Na své si tak přijdou mladší i starší ročníky. „Hrát se bude až do dvou hodin do rána,“ usmál se Josef Homola.