Její vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 27. února v 16 hodin. „Lidé se ocitnou nejen v interiéru historické cukrárny, ale také výrobny a obchodu. V něm samozřejmě nebudou chybět zásobníky na kávu či dózy plné bonbonů,“ informovala Lucie Pavelcová z meziříčského muzea.

K vidění budou mnohdy již zapomenuté cukrářské nástroje, jako jsou například formy na bonbony či tvořítka na kdysi oblíbené sněhové koule. „Kromě nejrůznějších pomůcek a forem na pečení bude připomenuta i výroba zmrzliny. Chybět tedy nemůže ruční stroj na výrobu této ledové pochoutky, ale také pomůcky na její servírování,“ přiblížila Lucie Pavelcová.

Ilustrační foto
V bystřické Okružní ulici vzniknou čtyři desítky parkovacích míst

Dobovou atmosféru doplní historické obaly od bonboniér, krabice, plechovky a další reklamní materiály. Zajímavostí se rovněž stane autentický příběh prvorepublikového cukráře Novotného, který si sám sepsal. Ten je doplněn i řadou rodinných fotografií. „Putovní výstava, jejímiž autory jsou Jan Maroušek a Petr Lukas, je zapůjčena z Letohrádku Mitrovských v Brně. Otevřena bude do 26. dubna,“ doplnila Pavelcová.