Lídrem lidovecké kandidát-ky s nezávislými kandidáty je někdejší dlouholetý starosta Velkého Meziříčí a stávající zastupitel František Bradáč.

Ten v letošním roce zároveň kandiduje i v senátních volbách za obvod Žďár nad Sázavou. Mimo to také zastává post zastupitele Kraje Vysočina. „Momentálně neuvažuji nad tím, co bych dělal, kdyby se mi podařilo uspět jak v komunálních, tak v senátních volbách. V žádném případě bych si toho ale nechtěl nabrat tolik, abych to pak nezvládl," konstatoval František Bradáč.

Uskupení s názvem To pravé Meziříčí sdružení politické strany ODS a nezávislých kandidátů, do komunálních voleb ve Velkém Meziříčí vede současný starosta města Radovan Necid. „Svoji funkci bych rád obhájil i v následujícím volebním období," uvedl Necid, který na radnici hájí barvy ODS. „V malých městech, jako jsme my, voliči volí spíše konkrétní lidi, ani ne tak strany," myslí si Necid.

Podobný názor zastává také místostarosta Josef Komínek. Také on by rád další čtyřleté období zůstal ve vedení velkomeziříčské radnice. „Proto také v komunálních volbách kandiduji," poznamenal Komínek, který stejně jako před čtyřmi lety kandiduje za so-ciální demokraty.

Veleba, Vokoun, Horká i Šulc…

Stranu práv občanů v boji o velkomeziříčskou radnici vede senátor za chrudimský obvod Jan Veleba, který je nyní velkomeziříčským zastupitelem za ČSSD, na jejíž kandidátce byl před čtyřmi lety coby nezávislý kandidát.

Lídrem TOP 09 je ve Velkém Meziříčí Miloš Vokoun, taktéž současný zastupitel za TOP 09. Stranu svobodných občanů vede Iva Horká z velkomeziříčského Jupiter clubu. V komunálních volbách kandiduje poprvé. „Na kandidátce jsem jako nezávislý kandidát bez politické příslušnosti," upřesnila Horká.

První místo na kandidátní listině komunistů, stejně jako v aktuálním končícím volebním období, zastává velkomeziříčský zastupitel Martin Klement.

Nezávislé v Meziříčí do voleb vede radní Ivo Šulc, ANO 2011 David Babák a Volbu pro město Josef Prokop, ředitel Základní školy a Praktické školy ve Velkém Meziříčí.

Před čtyřmi lety si do komunálních voleb ve Velkém Meziříčí podalo kandidátky sedm stran. Letos jich je o tři více. Do volebního boje hodlají zasáhnout i Strana svobodných občanů, Strana práv občanů a ANO 2011. ODS, která předcházející volby na počet hlasů vyhrála, je letos na kandidátce „schovaná" pod názvem To pravé Meziříčí sdružení politické strany Občanská demokratická strana a nezávislých kandidátů.

--------------

Kdo kandiduje v komunálních volbách ve Velkém Meziříčí?*

To pravé Meziříčí sdružení politické strany ODS a nezávislých kandidátů Radovan Necid

KDU-ČSL a nezávislí kandidáti František Bradáč

Volba pro město Josef Prokop

Strana práv občanů Jan Veleba

TOP 09 Miloš Vokoun

ČSSD Josef Komínek

Strana svobodných občanů Ivana Horká

KSČM Martin Klement

Nezávislí Ivo Šulc

ANO 2011 David Babák

* název strany, lídr