VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V kině Vysočina se vymění sedadla

Žďár nad Sázavou - Od června letošního roku, kdy začalo žďárské kino Vysočina promítat i v 3D, se razantně zvedla jeho návštěvnost. Delší filmy si však i nyní v kulturním zařízení jenom málokdo vychutná staré sedačky velký komfort neposkytují.

16.11.2011
SDÍLEJ:

Žďárské kino Vysočina.Foto: Deník/Jana Nedělková

„Měřím 185 centimetrů a nevím, kam bych si nohy naskládal. Ve druhé polovině filmu už jsem obvykle jako na trní. A opravdu si neumím představit, jak to dělají chlapi, kteří mají třeba dva metry,“ vyjádřil se pro Žďárský deník Jaroslav Hladík ze Žďáru nad Sázavou.

Právě výměnou starých sedaček za nové má ale modernizace kina Vysočina pokračovat. Kromě komfortnějších sedadel bude také více místa v uličkách velká část míst k sezení totiž ubude. V současné době se jich ve žďárském kulturním zařízení nachází něco přes pět set v celkem devatenácti řadách, po úpravách by jich mělo být 304 ve třinácti řadách.

Kapacita se sníží

„Kapacita stejně bývá málokdy úplně vyčerpaná, snad jenom při promítáních a akcích, na které přicházejí celé školy. Snížení počtu sedaček by tedy vadit nijak nemělo,“ nechal se slyšet žďárský místostarosta Jaromír Brychta.

Celá investice vyjde podle projektu na 2,1 milionu korun. Na tento další krok v modernizaci kina chce město získat dotaci. „Ta by mohla pokrýt až padesát procent veškerých nákladů,“ sdělil druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Pokud Žďárští příspěvek od Státního fondu na podporu a rozvoj české kinematografie nezískají, bude vedení města řešit, zda se do akce pustit, či nikoliv. V návrhu rozpočtu na následující rok se s touto akcí totiž prozatím nepočítá.

Vyšší návštěvnost

„V případě úspěchu s žádostí o dotaci počítáme s tím, že by vše mohlo být do léta 2012 hotovo,“ dodal Ladislav Bárta. V budoucnu se postupně počítá také s rekonstrukcí starého sociálního zařízení nebo se zateplením budovy včetně výměny skleněných výplní.

První etapa modernizace kina Vysočina zahrnovala digitalizaci a instalaci 3D technologie. Vyšla na zhruba 4,5 milionu korun, přičemž 800 tisíc korun činila dotace ze Státního fondu na podporu a rozvoje české kinematografie.

Novinka se u diváků chytla a kulturní zařízení se nyní těší vyšší návštěvnosti.

„Mohu říci, že se zvedla zhruba trojnásobně. I když na hodnocení je ještě příliš brzy, objektivnější čísla bývají podle mých zkušeností zhruba po jednom roce od zavedení,“ nechal se slyšet Ladislav Jenšík, provozovatel žďárského Kina Vysočina.

Po Novém roce by se také lidé měli dozvědět, jak to bude s avizovanými přenosy z Metropolitní opery. „Pracujeme na tom, ale je to administrativně i finančně dost náročné,“ dodal Ladislav Jenšík.

-------------

Modernizace kina

Modernizace Kina Vysočina ve Žďáře nad Sázavou začala v první fázi digitalizací zvuku a obrazu a následným zavedením 3D technologie. Vše vyšlo na cca 4,5 milionu korun, z toho 800 tisíc korun pokryla dotace. Druhá fáze bude spočívat ve výměně sedaček a snížení jejich počtu. Předpokládaná cena činí 2,1 milionu korun, dotace by mohla pokrýt až 50 procent nákladů. Ve třetí fázi dojde na rekonstrukci sociálního zařízení a zateplení budovy.

Autor: Jana Nedělková

16.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jeden z největších rybníku Vysočiny ukázal, co skrývá pod hladinou. Rybáři vylovili například kapry, sumce, okouny, štiky, amury, marény i tolstolobiky.
50

Rybáři vylovili Veselský rybník

Spělkovští volili v budově místního obecního úřadu.
9

Ve Spělkově vyhrál Okamura

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

Vojnův Městec – Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M.

Šel jsem volit, abych si později nemusel nadávat, prohlásil senior

Rokytno – K volební místnosti se vydali i ti, jejichž pohyblivost je kvůli zdravotním komplikacím značně omezena. „Letošní volby jsem si nemohl nechat ujít,“ vyjádřil se sedmašedesátiletý Oldřich Tatíček z Rokytna, který je odkázán na invalidní vozík.

Manželé z Třeště využili ve Žďáře voličské průkazy

Žďár nad Sázavou – Hned úderem 14. hodiny v pátek 21. října začali lidé ve Žďáře hlasovat pro své favority do sněmovních voleb. Někteří i chvilku čekali - o pár minut dříve přišli třeba první voliči, jejichž volební místností je ve žďárském gymnáziu. Po 14. hodině se hned začali trousit další.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení