Za symbolické třicetikorunové vstupné budou divákům po slavnostním zahájení představeny přednosti modernějšího vybavení.

„Vybrali jsme šest až osm ukázek z různých druhů 3D filmů. Lidé tak uvidí kousek animovaného snímku, kousek hraného a podobně. Udělají si tak alespoň představu, co který druh filmu vlastně přináší,“ popsal Ladislav Jenšík, provozovatel Kina Vysočina. Po zhlédnutí ukázek pak návštěvníky čeká zhruba osmdesátiminutový trojrozměrný film Velké podmořské dobrodružství od Jeana-Michela Cousteaua.

„Jedná se o hraný, ale dokumentárně zpracovaný snímek. Popisuje napínavou a dlouhou cestu želvy oceány,“ přiblížil Ladislav Jenšík s tím, že pro diváky bude určitě nahlédnutí do barevného podmořského světa díky 3D velmi atraktivní.

Počet míst na úvodní promítání je však omezený, brýlí nutných ke sledování trojrozměrného filmu je k dispozici čtyři sta. Část z nich potom dostanou pozvaní hosté, mezi nimiž nebudou chybět mimo jiné zástupci města nebo firmy, jež dodala technologii k modernizaci kina. Pro diváky tak bude nachystáno kolem tří set brýlí.

Lidé si vstupenky budou moci zakoupit jak přímo před promítáním, tak i v předprodeji, který začne 30. května od patnácti hodin.Pro veřejnost, která se pro sledování 3D snímků nadchne a bude ochotna si na vstupném připlatit, je nachystáno několik filmových lahůdek i na letní měsíce. Ve žďárském kině bude možné zhlédnout novou českou hudební komedii V peřině od Františka Antonína Brabce. Jedná se o vůbec první české filmové dílo, které je kompletně připravováno ve 3D.„Těším se hlavně na filmové premiéry, dřív jsem za nimi musela jezdit třeba do Brna či Jihlavy, protože sem dorazily pozdě. Teď budou snad promítány ve Žďáře dříve,“ řekla žďárská studentka Veronika Holemářová.

Přenosy oper

Provozovatel kina zatím nastínil, že v plánu je promítání letošních filmových hitů Lidice. Dále lidé uvidí poslední díl Harryho Pottera a zřejmě i Pirátů z Karibiku, tedy filmy, které jsou také ve 3D.

Díky digitalizaci bude možné v kině sledovat také sportovní přenosy nebo například přenosy z Metropolitní opery. „Vyřizování tohoto promítání je bohužel administrativně hodně složité, doufáme ale, že se s tím časem nějak popereme,“ dodal Ladislav Jenšík.

--------------

Co diváky čeká?

V pondělí 30. května uvidí ukázky z 6–8 hraných i animovaných 3D filmů. Dále film Velké podmořské dobrodružství od Jeana-Michela Cousteaua. Na léto je v plánu promítání 3D rodinné hudební komedie V peřině od F. A. Brabce nebo posledních dílů Harryho Pottera a Pirátů z Karibiku.Diváci se mohou těšit i na letošní filmové premiéry – například česko–polský film Lidice.