„Naše kavárna byla otevřena jako restaurace v roce 2006 a jako kavárna funguje od roku 2008. Máme tady velké hrací centrum pro děti a pro ně se také snažíme dělat spoustu zajímavých akcí. Měli jsme tu například báječný Silvestr, pak maškarní rej a koncem února chystáme i břišní tance pro maminky, babičky a děti,“ představuje kavárnu její majitelka Eva Nejedlá Mičková.


Dětem je tu vyčleněna poměrně velká část. Najdou zde nejen skákací hrad, skluzavky, prolézačky a chaloupku jako pro trpaslíky, ale jsou jim k dispozici i hračky - plyšová zvířátka, kočárky pro panenky, míče a další a další lákadla pro malé zákazníčky. Proměna v hernu nebyla zdaleka tak složitá, jak by se na první pohled mohlo zdát.


„Tato budova byla v minulosti mateřská školka. Když jsme objekt rekonstruovali, měli jsme malou dcerku a věděli jsme, že když se například chceme jít někam najíst, tak je to s dítětem velmi obtížné. Když jsme se pak rozhodovali, co tady bude, hned jsme si řekli, že je to pěkné místo v klidném prostředí, a že by to bylo vhodné i pro maminky s dětmi,“ vzpomíná majitelka kavárny.


V poslední době se s v kavárně Ekvilibrium doslova roztrhl pytel s kulturními akcemi. Ne všechny jsou ale pouze pro děti.


Na své si tu mohou přijít i jiné věkové skupiny. Tak například v pátek a v sobotu tam plánují „Pěkně namíchaný večer“. Milovníky míchaných nápojů by mohla přilákat i jednotná cena podávaných drinků.