„Letos jsme uzavřeli už sedmý ročník soutěže Zrcadlení, do níž se nám přihlásilo 79 autorů z celé České republiky. Celkem se nám sešlo 535 fotografií,“ informovala hlavní organizátorka každoročního fotografického klání Milada Krásenská.

Amatérští fotografové se letos utkali ve třech soutěžních okruzích. Na téma Moderní technologie a já (soutěžící do 15 let) obdrželi organizátoři šestapadesát snímků. V regionálním tématu Cestou necestou po Bystřicku soutěžilo 204 fotografií.

Nejvíce snímků bylo zasláno na celostátní téma nazvané Černobílé emoce. Celkem bylo do něj zařazeno 275 fotografií. „V kalendáři jsou fotografie ze dvou tématických okruhů - juniorského a regionálního. To proto, že zachycují náš kaj a Bystřicko. Nejedná se primárně o snímky vítězné, ale takové, které ilustrují region v průběhu roku. Každý, kdo pošle nádherný záběr Bystřicka, má šanci zviditelnit fotografii v kalendáři, a to bez ohledu na to, zda odborná porota jej vybere na vítězné pozice,“ podotkla Milada Krásenská.

„Vítěze Zrcadlení vybírá odborná porota v čele s profesorem Jindřichem Štreitem, snímky do kalendáře zástupci města a organizátorů soutěže,“ dodala Krásenská.

Kalendář je k zakoupení v bystřickém informačním centru za devadesát korun. Bystřičtí obyvatelé v něm navíc najdou i splatnost všech městských poplatků.