Dalším důležitou investiční akcí, která by v plánu neměla chybět, je výstavba fotbalového hřiště, po němž místní fotbalisté již dlouho volají. „Už bylo vybráno i místo – za Medinem, ale i to se ještě může změnit. Je to ale jedna z akcí, které by se měly do plánu zanést, nové hřiště fotbalistům slibuje město již dlouho,“ poznamenal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

A přibližně stejně dlouho čekají novoměstští obyvatelé i na smuteční síň. Ta stávající není podle mínění mnohých dostatečně důstojná. „Současná smuteční síň je ostudou, poslední rozloučení s milovaným člověkem by mělo být důstojné, ale v prostorách, které nyní město nabízí, tomu tak není,“ postěžovala si Jana Králová z Nového Města na Moravě.

Ktitika na smuteční síň

Představitelé města slýchají kritiku na smuteční síň často, a je jim jasné, že se situace bude muset konečně začít řešit. „S novou smuteční síní počítáme. Měla by být pro tuto příležitost vystavěna zcela nová budova, a to na pozemku pod katolickým hřbitovem,“ prozradil Michal Šmarda.

Mezi projekty zařazenými do plánu investičních akcí do roku 2030 by neměla chybět ani změna dopravní situace na Masarykově ulici. „Tam plánujeme dva kruhové objezdy. Jeden větší, který bude u odbočky na náměstí a druhý menší, který bude řešit dopravu na křižovatce z města směrem na Pohledec a na Svratku,“ popsal Michal Šmarda.

Všechny projekty budou do plánu zaneseny do konce listopadu. Na jejich výběru se bude spolupodílet i veřejnost, kterou chce město oslovit již osvědčenou formou ankety a veřejného projednání.