Dalším důležitou investiční akcí, která by v plánu neměla chybět, je výstavba fotbalového hřiště, po němž místní fotbalisté již dlouho volají. „Už bylo vybráno i místo – za Medinem, ale i to se ještě může změnit. Je to ale jedna z akcí, které by se měly do plánu zanést, nové hřiště fotbalistům slibuje město již dlouho,“ poznamenal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Vizualizace části stezky.
VIZUALIZACE: Bystřická Kozí stezka provede turisty i kolem popraviště

A přibližně stejně dlouho čekají novoměstští obyvatelé i na smuteční síň. Ta stávající není podle mínění mnohých dostatečně důstojná. „Současná smuteční síň je ostudou, poslední rozloučení s milovaným člověkem by mělo být důstojné, ale v prostorách, které nyní město nabízí, tomu tak není,“ postěžovala si Jana Králová z Nového Města na Moravě.

Ktitika na smuteční síň

Představitelé města slýchají kritiku na smuteční síň často, a je jim jasné, že se situace bude muset konečně začít řešit. „S novou smuteční síní počítáme. Měla by být pro tuto příležitost vystavěna zcela nová budova, a to na pozemku pod katolickým hřbitovem,“ prozradil Michal Šmarda.

Betlém byl poprvé nainstalován před kostelem svaté Kunhuty v loňském adventu.
Sochař nabídl rozšíření betlému o mudrce z východu

Mezi projekty zařazenými do plánu investičních akcí do roku 2030 by neměla chybět ani změna dopravní situace na Masarykově ulici. „Tam plánujeme dva kruhové objezdy. Jeden větší, který bude u odbočky na náměstí a druhý menší, který bude řešit dopravu na křižovatce z města směrem na Pohledec a na Svratku,“ popsal Michal Šmarda.

Všechny projekty budou do plánu zaneseny do konce listopadu. Na jejich výběru se bude spolupodílet i veřejnost, kterou chce město oslovit již osvědčenou formou ankety a veřejného projednání.