Kdyby totiž byla „jednosměrka“ průjezdná, usnadnilo by to objížďku způsobenou budováním okružní křižovatky U Ivana.

Od října loňského roku se v Hutařově ulici pracovalo na rekonstrukci kanalizace a vodovodů, tamní obyvatelé si také nechávali dělat přípojky. „Původně se počítalo s tím, že se pouze vyříznou části silnice pro kanály a pro vodu. Rozsah oprav a budování přípojek narušil ale povrch ulice více, než se čekalo.

Ukázalo se tak, že to nepůjde vyřešit jenom záplatováním, ale bude se muset udělat povrch úplně celý nový,“ vysvětlil žďárský starosta Jaromír Brychta.

Kromě povrchů by tam měly přibýt také nové chodníky, obrubníky a osvětlení. Zatím se ale jednosměrná ulice Hutařova nachází ve stavu, kdy jsou strhané všechny povrchy kromě podkladové vrstvy. Proto se také musejí této silnici šoféři vyhýbat, zajet do ní se svými auty mohou jenom lidé, kteří tam žijí.

Podle hlavních představitelů města by však stavební ruch měl v ulici pod žďárským divadlem propuknout co nejdříve. „Na stavební úpravy žádáme městské zastupitelstvo o uvolnění částky ve výši 3,5 milionu korun. Jakmile ho zastupitelé schválí, okamžitě bude zahájeno výběrové řízení na dodavatele stavby,“ uvedla žďárská místostarostka Dagmar Zvěřinová.

Většina nákladů na stavební akci by měla jít z městské kasy, částečně se ale bude podílet i Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko.