„Připravuje se studie, co všechno tam bude. Rádi bychom například nějaký výrazný herní prvek, ale také třeba nějaké protahovací a tělocvičné venkovní stroje pro dospělé i seniory," informoval místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta. Zvažuje se rovněž například instalace trampolíny, venkovních šachů či „člověče, nezlob se". Možnost občerstvení by mohla být řešena prostřednictvím vedlejšího zimního stadionu, s níž také souvisí vyřešení parkoviště.

V letošním rozpočtu Bystřice je na centrální hřiště vyčleněno zhruba dva miliony korun. „Podle studie uvidíme, co všechno na hřiště bude možné instalovat," řekl místostarosta Vojta. Umístění pro centrální dětské hřiště nebylo vybráno náhodou.

„Je to zhruba napůl cesty z obou sídlišť, v blízkosti koupaliště, stadionu, tenisových kurtů a haly, oválu pro cyklisty a také například Pohádkové aleje a lanového parku, prostě v místech, kde jsou soustředěny různé možnosti sportovního i volnočasového vyžití," poznamenal bystřický starosta Karel Pačiska.

V nadcházejících letech by ve „sportovní" lokalitě mělo vzniknout také wellness centrum, propojené se Sporthotelem. Letos radnice plánuje připravit projekt ke stavebnímu povolení, předpokládané náklady jsou předběžně odhadovány kolem pětasedmdesáti milionů korun.