„Přípravná fáze digitalizace ve městě byla zahájena k 1. červnu, poskytovatelem je žďárská společnost Satt. Do konce roku by měli lidé, kteří o digitální vysílání mají zájem, uzavřít nové smlouvy,“ informoval bystřický starosta Karel Pačiska.

K dispozici je takzvaná omezená nabídka, což je čtyřiadvacet programů digitálních a patnáct analogových, základní nabídka 34 televizních programů za 270 korun na měsíc, rozšířená nabídka, různé kombinace a další programy za příplatek.

„Pokud někdo neudělá vůbec nic, neznamená to, že mu od ledna příštího roku nebude fungovat televize. Analogový signál bude ve městě dál, zatím bez časového omezení. Zákazník dostane všechny programy jak je nyní zvyklý, jen za ně už od tohoto měsíce nezaplatí 173 korun, ale jen 150 korun,“ vysvětlil bystřický starosta.

K tomu, aby lidé mohli přijímat digitální televizní signál, potřebují takzvaný setobox (set-top-box). Nabídka těchto přístrojů je na trhu široká; některými typy jsou vybaveny i nové televizory. Za účelem příjmu digitálního signálu však není třeba kupovat novou televizi se zabudovaným setoboxem.

Analogové vysílání by mělo být v republice ukončeno závěrem roku 2012.

-------------------

Digitalizace v kostce

Co je třeba mít, až se vypne analogové vysílání