Hody začnou v sobotu o půl páté odpoledne stavěním máje za doprovodu Dechové hudby Pavla Slezáka, v 17 hodin se lidé na náměstí mohou těšit na koncert skupiny Brontosauři Revival a od 19 hodin pak na ohňovou show v podání skupiny Novus Origo Polná.

Nedělní devátou hodinou ranní začne nejenom jarmark na náměstí, ale děti z mateřských škol si již tradičně přijdou na úřad pro povolení hodového veselí a symbolický klíč od města, a to za doprovodu Bystřické kapely. „Pak se všichni přesunou na náměstí, kde proběhne další program,“ poznamenal bystřický starosta Karel Pačiska.

Před desátou hodinou v centru města začne vyhrávat Dechový orchestr Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem a v půl jedenácté se posluchačům představí Brouci - The Beatles Revival. Krátce před nedělním polednem návštěvníci hodů mohou zhlédnout vystoupení členů zájmových kroužků a od půl druhé odpoledne pak klání Rytířů Země zubra. Vyvrcholení veselí v podobě hodového průvodu a následujícího ortelu se souzením berana začne v půl třetí v amfiteátru. „Předpověď tentokrát slibuje pěkné počasí, tak to snad vyjde,“ dodal starosta s tím, že akci ukončí koncert Bystřické kapely.