„Ozval se zájemce a nám se ta myšlenka zamlouvala, protože populace bude logicky stárnout," uvedl bystřický místostarosta Josef Vojta. V bystřickém domě s pečovatelskou službou zatím místa jsou, ale s přijetím do klasického domova důchodců, který v Bystřici není, je to horší. „Kapacita domova důchodců v Mitrově, o který se místní lidé zajímají nejčastěji, je nedostačující," připomněl místostarosta. Podmínkou prodeje pozemku, na němž majitel postaví dům pro seniory, je závazek vybudovat potřebnou infrastrukturu včetně dvaceti parkovacích stání a provést výsadbu zeleně a parkové úpravy v okolí domu.

Čtěte také: Nikdy není pozdě stát se dárcem

O kus dál, na Rovinkách, v následujících letech vyroste bytový dům určený pro seniory s kapacitou 92 bytů a maximálně čtyřmi nadzemními patry. Obě nová soukromá zařízení tak budou stát v relativní blízkosti stávajícího domu s pečovatelskou službou v Hornické ulici.

Bystřice s výstavou dalších městských bytů určených pro seniory nepočítá. V domě s pečovatelskou službou je stovka bytů a další čtyři nové před několika lety vznikly ve stacionáři v ulici Pod Horou. „Od loňského roku se věnujeme postupné rekonstrukci bytů v domě s pečovatelskou službou, což ještě řadu let potrvá," doplnil Vojta.

Čtěte také: V Bystřici na Rovinkách vyrostou bytové domy i řadovky