VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V budově polikliniky ve Žďáře opět zprovozní bufet

Žďár nad Sázavou – Loni uzavřený bufet ve žďárské poliklinice bude opět sloužit svému účelu. Radnice chce jeho opětovné otevření. Záměr vyjde na 3,5 milionu korun.

1.2.2013
SDÍLEJ:

ZMĚNY. Polikliniku ve Žďáře využívají lidé ze spádové oblasti čítající 44 tisíc obyvatel. V létě v ní opět otevřou bufet. Foto: Deník/Zlata Ptáčková

Rychlé občerstvení bylo rozhodnutím pracovníků hygienické stanice uzavřeno v září 2012. Nesplňovalo podmínky pro provoz. Podle slov ředitele polikliniky Michala Huberta Zrůsta se po možnosti stravování lidé poptávají. „A nejenom pacienti, ale rovněž samotní lékaři. Poukazují na to, že například člověk, který jde ráno nalačno na kontrolu na diabetologii, se potom nemá kde najíst. Automaty na chodbě plnohodnotnou stravu samozřejmě nenahradí," tvrdí Zrůst.

„Nový bufet bude rozšířen, kapacita dosáhne čtyřiačtyřiceti míst. Její součástí bude rovněž výdejna jídel pro zaměstnance a nájemce prostor v poliklinice" přiblížil změnu Zrůst.

Stěhování jinam

Zmiňovaná výdejna včetně jídelny momentálně funguje ve čtvrtém patře budovy, otevřena je od 11 do 13 hodin a vydá se tam 80 až 90 obědů denně. Vzhledem k tomu, že využitelnost prostor není dle názoru Zrůsta dostačující, chtějí do poschodí přemístit Rodinné centrum Srdíčko, které momentálně sídlí v suterénu polikliniky. Prázdné místo využijí k rozšíření zázemí pro rehabilitaci.

„Sice je naproti poliklinice obchod, ale teplé jídlo, i třeba jen párek v rohlíku, v něm nepořídíte. Už aby zase fungoval," přeje si Oldřich Pelikán ze Žďáru nad Sázavou.

Rada města doporučila zastupitelstvu podpořit záměr rekonstrukce. „Jde o uvolnění devíti milionů korun z Fondu správy finančních aktiv, což je rozpočtová, ne vysoutěžená cena," vysvětlil místostarosta Jaromír Brychta.

Na bufet a opravu střechy spojovacího krčku mezi oběma částmi polikliniky připadne 3,5 milionu korun. Na stejný obnos přijde přestěhování rodinného centra Srdíčko ze suterénu a uzpůsobení nových prostor k jeho fungování ve čtvrtém patře. Cirka 1,6 milionu korun si dále vyžádají opravy nákladních výtahů a jejich vytažení až do čtvrtého nadzemního podlaží. Počítáno je s výměnou vstupních dveří lékařské služby první pomoci a opravou hydroizolace venkovní podesty hlavního vchodu, kam zatéká.

„Termín, kdy začneme s rekonstrukcemi, závisí na počasí. Zakázka se musí také nejprve vysoutěžit, je potřeba získat potřebné stavební povolení. Pokud bych byl velký optimista, práce zahájíme v měsíci dubnu a o letních prázdninách by mohl být otevřen bufet," předpokládá ředitel zdravotnického zařízení ve Studentské ulici Michal Hubert Zrůst. „V průběhu letošního února by měla být v blízkosti hlavního vchodu otevřena nově kancelář Všeobecné zdravotní pojišťovny," informoval ještě Zrůst.

Hlavní budovu polikliniky navštíví denně dva tisíce pacientů, tj. přes půl milionu za rok. Dalších 250 tisíc návštěvníků projde spojovacím krčkem a druhou částí objektu, jenž je v soukromém vlastnictví. Zařízení využívají lidé ze spádové oblasti čítající cirka 44 tisíc obyvatel. Objekt prošel loni rozsáhlou rekonstrukcí rozvodů vody a kanalizace, přestěhována byla elektroléčba, alergologie a diabetologie a přibyla třeba cvičebna pro rehabilitaci.

Autor: Zlata Ptáčková

1.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studentské prezidentské volby v Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě.
15

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Do akce Česko Zpívá koledy se v Polničce zapojily stovky lidí.
20

V Polničce koledy zazněly již potřetí

Rozštípená skála bude znovu vyhlášena přírodní památkou

Hamry nad Sázavou – Opakovaně bude na jaře vyhlášena přírodní památka (PP) Rozštípená skála, a to i přesto, že již řadu let přírodní památkou je.

Zloděj ukradl přívěsný vozík

Velká Bíteš – O přívěsný vozík přišel jeho majitel v Ludvíkově. Ztratil se z volně přístupného pozemku v úterý 12. prosince mezi jednou hodinou v noci a jedenáctou hodinou dopoledne.

Školky oslavily výročí akademií, diváci zaplnili celý kulturní dům

Žďár nad Sázavou – Patnáctileté výročí městské příspěvkové organizace Mateřská škola (MŠ) Žďár nad Sázavou provázela velkolepá oslava v podobě akademie s názvem Vánoční hvězdičky.

Do evangelického kostela chodí na Štědrý den i neznabozi

Nové Město na Moravě – Štědrovečerní hry pro děti už mají v novoměstském evangelickém kostele letitou tradici. Ani letos nebude pomyslný řetěz přerušen a početné publikum se může, ještě před tím než usedne k slavnostně prostřenému stolu, pobavit a také i trochu poučit. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT