Vidět byly různé postavičky. Od Boba a Bobka včetně jejich nezbytného klobouku letos do ostatkového průvodu vyrazili například televizní Teletubbies, krtci, sněhuláci, čarodějnice, travesti zdravotní sestřičky i krásné dámy, myšáci, šašek, facebookové profily a řada dalších okostýmovaných obyvatel Bohdalova. Průvodčí s píšťalkou pohřešil svůj vlak, který údajně měl mít šestnáct vagónů (a by na ně sám), aby posléze zjistil, že vlaková souprava má zpoždění patrně proto, že se do Bohdalova dosud nestihly položit železniční koleje…

„Nemíváme nějaké jednotné téma, co se kostýmů týče. Co si kdo sežene, to si na sebe vezme. Většina kostýmů je domácí výroby, něco mají lidé z půjčovny," prohlásil za pořadatele, kterým je Sbor dobrovolných hasičů Bohdalov, jeho starosta Roman Šimůnek. Sám se letos přioděl do kostýmu Červené karkulky.

Novodobá tradice bohdalovského masopustu je dlouhá, takže mladší účastníci průvodu její začátek specifikují do „oněch časů". Pamětníci oproti tomu hovoří zhruba o čtyřech desetiletích, kdy po blíže neurčené odmlce začal průvod masek v doprovodu muzikantů opět obcházet městečko.

„Chodí nás tak mezi třiceti až čtyřiceti každý rok. Letos je to podobné," přiblížil starosta hasičů Roman Šimůnek počet masek, které kromě muzikantů doprovázeli i někteří z pořadatelů.

A protože městys Bohdalov je relativně rozsáhlý, nějakou dobu masopustní obchůzka, kdy téměř z každého domu vyběhne někdo z domácích s něčím ostřejším na zahřátí, zabere.

„Vycházíme tak nějak před devátou hodinou a končíme většinou až kolem páté odpoledne. Je to náročně, ale zvládáme to. Samozřejmě, že se stane, že někteří slabší jedinci cestou odpadnou, protože, jak jsem už říkal, účast v masopustním průvodu je velmi náročná, ale většina dojde zpět do hasičárny," popsal s úsměvem Roman Šimůnek. Tam se pak podle jeho slov koná posezení, občerstvení, odmaskování a rovněž zhodnocení úspěšnosti celého podniku. „Taneční zábavu večer po průvodu neděláme. Lidé jsou už unavení a byla by malá účast," dodal starosta hasičů.