„Došlo k ukončení jednání. Pět mandátů našeho sdružení ZA ZDRAVÉ MĚSTO BEZ KAMIONŮ doplnily dva mandáty ODS, dále dva mandáty SN PRO MĚSTO VELKÁ BÍTEŠ a dva mandáty nezávislých kandidátů, kteří byli zvoleni za ČSSD. Ti se také přiklonili na naši stranu,“ popsal koalici, která mu zajistila jedenáct z jednadvaceti hlasů v zastupitelstvu, Milan Vlček.
Koaliční partneři už podle jeho slov uzavřeli dohodu. Jasné je už také rozdělení funkcí na příští volební období.

Starostenské křeslo připadne Milanu Vlčkovi (ZA ZDRAVÉ MĚSTO BEZ KAMIONŮ), post místostarosty obsadí Alena Malá (ODS). „Ta už v této funkci jednou byla,“ poznamenal Milan Vlček.

KDU-ČSL, strana, která ve Velké Bíteši vyhrála volby, tak nakonec zůstane v opozici. „Věříme, že nově zvolené vedení města bude pracovat důsledně ve prospěch občanů bez potřeby hlídat a prosazovat své osobní zájmy. Přejeme novému vedení hodně úspěchů.

To, že jako zastupitelé KDU-ČSL budeme v opozici, ale neznamená, že nebudeme čtyři roky nic dělat. Aktivní zastupitel v opozici může ovlivnit více, než pasivní v koalici. V zastupitelstvu je většina rozumných lidí. Snad se nebudou bát podpořit rozumné nápady. Budeme se snažit předkládat je a věříme, že alespoň některé z nich projdou,“ je uvedeno ve stanovisku bítešských zastupitelů za KDU-ČSL.

Všechna uskupení zastoupená v nově uspořádané koalici budou mít také své zástupce v radě města. „Hledali jsme po volbách nové partnery, bylo jen na nich, kterou cestu si vyberou. Nechceme jít cestou nevraživosti a kopat nějaké zákopy, čeká nás spousta práce na cílech, které jsme si předem vytyčili,“ konstatoval Milan Vlček.