Do žďárského aquaparku si nyní mohou lidé zajít zaplavat ve všední dny od 6 do 21 hodin, o víkendech od 10 do 21 hodin. Stávající režim bude podle slov místostarosty Ladislava Bárty platit pouze do 6. října. „Od tohoto data jsme na základě poptávky vyšli vstříc veřejnosti, zejména ze strany rodičů s malými dětmi, a také žádosti Baby clubu Plaváček, který zastupuje Blanka Kolářová Sudíková. Budou využívat vždy v neděli od 8 do 10 hodin část relaxačního centra v rámci speciálních kurzů plavání pro děti od 6 měsíců do 6 let," informoval Bárta.

Z důvodů hygienických norem pro koupání dětí mladších jednoho roku pak bude moci po skončení kurzu široká veřejnost do bazénu nově až od 11 hodin. „Podle předpisů musí být dodržena doba potřebná na úklid a dezinfekci pomůcek. Dále bude docházet k úpravě vody ve cvičném bazénu, v němž se děti předtím koupaly. Malé děti totiž musí mít ve vodě nižší množství volného chlóru," vysvětlil vedoucí relaxačního centra Lubomír Černý.

Hodinu před polednem bude o nedělích rovněž otevřeno wellness zázemí. „Vzhledem k tomu, jak je bazén dispozičně řešen, to znamená, že jsou společné šatní prostory i sprchy, není možné, aby se wellness rozjelo už v 10 hodin, jak to tomu nyní," upozornil ještě na další drobnou změnu místostarosta Žďáru nad Sázavou.