Přehlíží i návěstí před křižovatkou a projedou až ke staveništi, kde se potom pracně otáčejí. Přitom uzavírka je například na hlavním tahu z Jihlavy do Brna, silnici první třídy šest set dva, avizovaná už několik kilometrů před Velkým Meziříčím. „Hned první den uzavírky tady jel náklaďák, minul cedule a celou ulici projel. Ještě nebyla naštěstí rozkopaná, viděla jsem to přes výlohu,“ uvedla prodavačka z obchodu s oděvy v ulici Novosady.

Nepozornost řidiče si vyžádala zásah hasičů

Nyní se sice stavbou projet nedá, ale už samotné otáčení u uzavírky ulice přináší řadu komplikací. V noci na včerejšek zde dokonce otáčející se kamion ohnul sloup veřejného osvětlení. „Pomocí navijáku byl nahnutý sloup zajištěn, jednalo se pouze o provizorní opravu,“ uvedl operační důstojník krajského operačního a informačního střediska hasičů Milan Vopálenský.

Poté bylo místo předáno Technickým službám Velké Meziříčí. „Sloup je v zemi ukotven dostatečně hluboko, nehrozí tedy jeho pád. Nechá se proto v současném stavu, protože po ukončení rekonstrukce je naplánována výměna všech sloupů veřejného osvětlení, včetně tohoto,“ vysvětlil Josef Marek z velkomeziříčských technických služeb důvod, proč nebyl sloup ihned vyměněn.

Uvažují o dalších značkách

Pokud budou případy ignorování uzavírky ulice Novosady pokračovat, uvažuje radnice ve Velkém Meziříčí o umístění dalších, ještě výraznějších upozornění. „Označení stanovoval dopravní inspektorát. Sami uvažujeme, zda nedat do větší vzdálenosti další upozornění a ještě více ho zvýraznit. Samozřejmě by to bylo na náklady města,“ dodal starosta František Bradáč.