„V roce 2004, kdy byl založen Klub přátel umění Vysočina, vznikla současně krásná tradice plnění přání dětem z Dětského domova v Rovečném. Patronátu nad touto akcí se ujala Kristýna Harvánková. Od roku 2011 převzala pomyslnou štafetu po mamince Zuzana Harvánková. Postupně se k plnění přání připojovali i občané a organizace nejen ze Sněžného,“ připomenula historii každoročního předávání dárků dětem bez domova starostka Sněžného Anna Havlíková.

Na webových stránkách městyse rok co rok zveřejňují jednotlivá vánoční přání se jménem a věkem dětí. „Ti, kteří chtějí udělat dětem radost, si mohou vybrat, komu a které přání chtějí splnit. Pak už stačí jen tuto informaci sdělit na úřad městyse a dárek následně doručit na přímo tam nebo do Cukrárny Sněžné. Kdo nechce, nebo nemůže zakoupit věcný dárek, může přispět do kasičky, která je umístěna v cukrárně. Případně může poskytnout finanční dar, tak jako některé soukromě podnikající osoby ze Sněžného. Za tyto vybrané finanční dary jsou pak dokoupeny dárky pro děti, jejichž přání nebylo splněno. Nebo občerstvení pro děti při besídkách,“ popsala postup Anna Havlíková.

„Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se již do této krásné akce zapojili, nebo v budoucnu i zapojí,“ dodala starostka Sněžného.