Tentokrát se místem startu stane novoměstský kulturní dům. „Účastníci pochodu se mohou těšit na trasy dlouhé 7, 15, 30 a 50 kilometrů. Všechny trasy vedou přes Koupaliště, tam se odděluje nejkratší sedmikilometrová trasa. Další důležitá křižovatka bude u Hotelu Medlov, kde se dělí třiceti a padesátikilometrové trasy. Trasa dlouhá 15 kilometrů se pak odděluje u Podmedlovského mlýna,“ prozradil jeden z organizátorů Petr Hladík z Nového Města na Moravě.

Účastníci pochodu obdrží na startu tištěné mapy nebo mapy v QR kódu. „Start padesátikilometrové trati bude v šest hodin, ostatní trasy startují mezi osmou a desátou hodinou,“ informovala další členka organizátorského týmu, mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková s tím, že účastníci Pochodu srdcem Vysočiny musí počítat také s drobným startovným.

„Je spíše symbolické, na pokrytí nákladů. Děti do osmnácti let zaplatí třicet korun, dospělí padesát korun. Pamatovali jsme také na rodinné startovné, což bude sto korun na dva dospělé a děti,“ vysvětlila Tamara Pecková.

Po novém obchvatu by měli řidiči začít jezdit koncem příštího roku.
Obchvat Nového Veselí už má v terénu viditelnou trasu