Projekt podporující zdravý životní styl běží ve škole už od roku 2009. „Pravidelně realizujeme mnoho aktivit, které zdravý životní styl podporují. Titul se nám letos podařilo obhájit už potřetí. Náš projekt má název Zdraví je naše bohatství. V rámci něj jsou realizovány aktivity vedoucí k udržitelnému rozvoji a podpoře zdraví. Každý rok, pokud nám to situace dovolí, připravujeme osvětovou akci pro děti i rodiče, kdy mají možnost vyrobit si zdravou pochoutku a seznámit se s principy zdravé výživy,“ popsala některé z aktivit Hana Knapčoková z 1. Základní školy.

Mladému medikovi přirostla novoměstská nemocnice k srdci. Po studiích se chce vrátit nastálo.
Zahraničí mě neláká. Líbí se mi rodinné prostředí malých nemocnic, říká medik

Škola se věnuje i ekologii a podpoře duševního zdraví. „Na školní zahradě vznikla naučná stezka s jezírkem, venkovní učebnou, informačními tabulemi, bylinkovou pyramidou a hřbitovem odpadků. Pro děti pořádáme ekologickou olympiádu, exkurze a různé projektové dny, například Den vody či Den Země. Zdravý životní styl samozřejmě podporujeme i ve formě psychické. Žáci oceňují relaxační místnost, kde si mohou odpočnout a odreagovat se,“ dodala Knapčoková.

Koordinátorem a garantem programu je Státní zdravotní ústav se sídlem v Praze. Národní síť programu Škola podporující zdraví v ČR je zároveň jedním ze třiačtyřiceti členů evropské sítě Schools for Health in Europe.