Ani na Novoměstsku, v centru lyžařských sportů, strojově upravené tratě lyžaři zatím nenajdou. „Uvažujeme, že bychom najeli alespoň krátké tratě skútrem. Ovšem přestože je třeba na Fryšavě dvacet centimetrů nového sněhu, úprava tratí je komplikovaná, neboť v nižších partiích, zejména kolem Nového Města, je sněhu výrazně méně," konstatoval včera úpravce novoměstských tratí Jiří Trnka.

Kvalitně se běžkaři proto mohou svézt zatím jen ve Vysočina aréně. „Tam je připraven okruh v délce 1,5 kilometru. Pro veřejnost je aréna otevřena vždy od 12 do 14.30 hodin a od 17 do 19 hodin," uvedla Martina Korbářová z novoměstského infocentra.

Komplikace s úpravou turistických lyžařských tratí hlásí také z Bystřice nad Pernštejnem a Žďáru nad Sázavou. I tam včera traťaři čekali především na konec sněžení. Za klidnějšího počasí plánují ve Žďáře projet zhruba pětikilometrový okruh pro klasický styl běhu i pro bruslení. „S pásovou čtyřkolkou vyjdeme na louky u Pilské nádrže. Sněhová pokrývka je ale nestejnoměrná, některá místa jsou sfoukaná," sdělil úpravce tratí Josef Holemář.

V dalších dnech budou ovšem běžkaři místo s přívaly sněhu bojovat s oblevou. O víkendu se teploty mají dostat vysoko nad bod mrazu.

Informace o úpravě tratí se rychle mění, sledujte proto webové zpravodajství: http://lyzovani.nmnm.cz/ a http://www.skizdarsko.cz/