„Na venkovní jsem ještě nebyla. Vnitřní jsou fajn. Samozřejmě záleží na tvůrcích, ale líbí se mi, že jsou vždy tematické a mají nějaký příběh,“ pokračuje.

Venkovní únikovou hru s příběhem si zájemci mohou přijet vyzkoušet do Žďáru nad Sázavou. Pod názvem Šifrovka se skrývá přibližně tříhodinová procházka spojená s luštěním šifer a hledáním schovaných kódů. „Dříve ve Žďáře fungovala Escape game. Nabízela dvě vnitřní hry a jednu venkovní. Bohužel pak skončila. Šifrovka je o něco delší a těžší. Máme vlastní autorskou webovou aplikaci, příběh i šifry, takže se nikdo nemusí bát, že by podobnou hru už někdy zažil,“ přibližuje žďárskou únikovou hru členka autorského kolektivu Markéta Homolková.

Šifrovka nabízí procházku na čerstvém vzduchu, při kterém musí soutěžící zapnout mozek. Slibuje adrenalin a neopakovatelný zážitek. „A také originální příběh vyprávěný tajemným žďárským hrdinou. Toho pro nás namluvil herec z divadla Husa na provázku Dalibor Buš,“ upozorňuje Markéta Homolková.

Hra určená pro dvou až pětičlenné týmy se odehrává přímo v ulicích Žďáru nad Sázavou. „Hráči při ní uvidí jedny z nejzajímavějších míst města. Před nedávnem si to vyzkoušeli i klienti z nízkoprahového žďárského zařízení Ponorka a moc se jim to líbilo,“ zmiňuje Markéta Homolková.

„Šifrovka byla vytvořena spíš pro starší hráče, ale menší děti s řešením úkolů mohou také pomoci. Hra je vhodná i pro rodiny s kočárky,“ dodává.

A jak se lidé mohou do hry zapojit? Stačí si zakoupit vstupenku na webových stránkách www.sifrovka.cz. „Pro započetí hry je důležité mít chytrý telefon s mobilním internetem a s plnou baterií,“ radí další z členů autorského týmu Petr Juda.