Důvodem je stěhování z původních dvou budov, které žákům a učitelům po léta sloužily, do nových, modernějších prostorů. „Teď prožíváme strašně hektické období, stěhování je náročné,“ usmála se ředitelka Základní umělecké školy Jana Štursy Eva Mošnerová.

Všichni zaměstnanci školského zařízení mají nyní plné ruce práce. „Každý z učitelů si zařizuje svou třídu, všichni musí přiložit ruku k dílu,“ podotkla Eva Mošnerová.

Po dnech naplněných hektickým stěhováním bude ale následovat odměna v podobě nové školní budovy. Ta nejenže zcela nahradí obě původní nemovitosti, v nichž se vzdělávaly děti v hudebním, tanečním, výtvarném a dramatickém oboru, ale nabídne i několik bonusů navíc. „Budeme mít novou zkušebnu s možností nahrávání. A máme také vlastní sál s elevací, kam se vejde osmdesát diváků. Rodiče díky stupňovitému hledišti konečně uvidí na své děti. Velmi hezký je také nový taneční sál, k němuž jsou připojeny i sprchy a šatna. Učitelé budou mít i sborovnu, tu jsme v původních prostorách také neměli. Je to opravdu skvělé,“ popsala novinky Eva Mošnerová.

Šachový tábor.
OBRAZEM: Královská hra okouzlila děti na táboře v Křižanově

Sál, který bude sloužit pro prezentaci dětí jednotlivých oborů, mohou využít i další zájemci. Město tak může nabídnout další prostory pro realizaci nejrůznějších divadelních představení, komorních koncertů, besed, přednášek a podobných aktivit. „Sál má vlastní vchod mimo hlavní budovu, takže se o tyto prostory můžeme i s někým podělit,“ potvrdila ředitelka základní umělecké školy.

Kolaudaci má už nová školní budova za sebou. „Dopadla dobře, po stavební stránce bez závad, totéž hygiena a akustika,“ informoval novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Kvůli stěhování začne školní rok o týden později. „Vyučovat začneme až 10. září. Pro děti budou nové třídy velké překvapení a my se už taky moc těšíme,“ poznamenala Eva Mošnerová. „A 15. září si novou školní budovu mohou přijít prohlédnout i jejich rodiče a další zájemci. Chystáme totiž den otevřených dveří,“ dodal Stanislav Marek.