Nemovitost z devadesátých let minulého století se městu podařilo získat za 16,5 milionu korun. Dalších 35 milionů teď vkládá do rekonstrukce. „Do poloviny srpna by mělo být hotovo,“ poznamenal místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

V budově vznikne nový multifunkční sál s elevací, tedy stupňovitým hledištěm pro osmdesát lidí, taneční sál, učebny, ateliéry i nahrávací studium. „Bude tam také speciální prostor pro výuku hry na bicí nástroje, kvůli důkladnému odhlučnění tak trochu připomíná protiatomový kryt,“ usmál se Stanislav Marek. „Všechny prostory jsou koncipovány nadčasově a budou velice komfortní,“ dodal místostarosta.

ZUŠ Jana Štursy vzdělává v oborech hudebním, pěveckém, tanečním, výtvarném a dramatickém téměř šest stovek žáků. „Do nynějška jsme sídlili v budovách na Vratislavově náměstí a v Monseově ulici. A ještě jsme měli učebnu pro orchestr a bicí nástroje v Tyršově ulici. Od září bude vše pod jednou střechou,“ řekl zástupce ředitele umělecké školy Petr Sobotka.
Zejména budova na Vratislavově náměstí byla pro potřeby umělecké školy dlouhodobě nevyhovující. „Už pár let fungovala pouze na hygienickou výjimku,“ potvrdil starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.

Zejména z tohoto důvodu muselo město najít nové řešení. Koupí objektu a jeho následnou rekonstrukcí se dlouhotrvající problém vyřešil. „Je to moderní budova, která splňuje veškeré předpoklady – akustiku, světlost i přísné hygienické normy. Budou v ní optimální podmínky jak pro individuální výuku, tak i pro výuku skupinovou,“ pochválil nové prostory Petr Sobotka.