Koně pravděpodobně ukradli zatím neznámí zloději a odvezli ho neznámo kam. Policie po zvířeti dokonce vyhlásila celostátní pátrání. Protože nešlo o nijak drahého koně, spekulovalo se i o tom, že mohl skončit pod řeznickým nožem. Nic takového se ale nestalo.

Naopak v sobotu ho našli zhruba sto kilometrů daleko od bezděkovské stáje zaměstnanci Westernového městečka v Boskovicích u Brna. Viděli, jak se toulá kolem jejich pastvin.

Lada Vítková sice doufala, že se její čtyřnohý miláček najde, ale nečekala, že to bude tak brzy. „Jsem strašně šťastná, že se našel. Už se na něj těším, prý je v pořádku,“ radovala se včera Vítková, která si pro Benjamina ještě v úterý do Boskovic jela.

Případ nekončí

Co asi teplokrevník Benjamin všechno od svého ukradení zažil, asi jen těžko své majitelce popíše. Jisté je to, že si ho v sobotu večer všimli pracovníci westernového městečka, jak se toulá kolem jejich koní. Navíc byl viditelně vyhublý a žíznivý.

„Okamžitě jsme začali pátrat, co je to za koně. Mohl se zaběhnout někomu z okolí, ale když jsme zjistili, že ho nikdo nepostrádá, tak jsme začali hledat na internetu,“ popisal koňskou anabázi Luboš Procházka z Westernového městečka v Boskovicích.

Pomocí vyhledávače pak našli odkaz na článek v Deníku, který o ukradeném zvířeti psal. „U článku byla také fotografie a jeho přesný popis, takže jsme jen zkontrolovali, že je to on a zavolali policii,“ doplnil Procházka. Podle něj musel Benjamin krátce před nalezením zažít nějakou fyzickou zátěž.

„Byl uhnaný a dost zpocený, na hlavě měl otlaky po ohlávce, takže je možné, že ho sem někdo zavezl, aby se ho zbavil, když po něm bylo vyhlášeno pátrání,“ domníval se Procházka.

Lada Vítková je přesvědčena, že kůň ze stáje sám neutekl, protože by si musel sám otevřít stáj a vypnout elektrický proud. „Navíc by musel přejít dálnici a to není možné bez toho, aby si ho někdo všiml,“ zdůvodnila své domněnky Vítková.

Radostnou novinu oznámili majitelce policisté v pondělí. Na to, aby se koník našel, vyhlásili dokonce odměnu, ale z westernového městečka se už nechali slyšet, že si žádné peníze nevezmou a věnují je na to, aby se koník vrátil do původní kondice.

Pro policii ale případ nekončí. „Budeme zjišťovat, za jakých okolností a jak se kůň do Boskovic dostal. Pracujeme na několika verzích,“ řekl bez dalších podrobností vedoucí obvodního oddělení republikové policie v Třešti Radomír Budař.