Deník získal vyjádření druhého účastníka nehody – Jana Brabce. „Viděl jsem ve zpětném zrcátku, jak nějaké auto předjíždí přes plnou čáru kolonu dalších vozů,“ řekl doslova Brabec.

„Myslel jsem, že mě mine a bude pokračovat dál. Jenže v protisměru jela další auta a on se proto snažil zařadit přede mě. Málem jsem musel uhnout do příkopu,“ dodal.

Jak tvrdí, hned mu bylo jasné, o koho šlo. „Jel totiž s autem, které používá pro svoji předvolební kampaň. Ze všech stran ho má polepené svými fotografiemi. Jenom náhodou to neskončilo hůř. Je to sviňárna. Bezohledné řidiče jako je podle mého žďárský starosta, přímo nesnáším,“ rozčiloval se Jan Brabec.

Takové chování by se podle řidiče nemělo tolerovat nikomu. Tím méně starostovi. „Kdyby alespoň zastavil a omluvil se… Tím spíš, že škoda na mém autě nebyla nijak velká. Pravdou ale je, že mě ohrozil. Naštěstí byla nablízku hlídka policie,“ dodal k incidentu Jan Brabec.

Případ nehody z 18. září, ve které figuruje žďárský starosta Jaromír Brychta, mají na stole úředníci přestupkové komise Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou. Předala jim ho dopravní policie s tím, že starosta Jaromír Brychta předjížděl na plné čáře a odjel od nehody.

Starosta a kandidát do Senátu Jaromír Brychta (ODS) nehodu ve čtvrtek v diskusním pořadu Na Slovíčko kabelové televize Vysočina popřel. To, když se ho po telefonu v živém vysílání na incident zeptal jeden z diváků. K incidentu se přiznal v pondělí.

---------------

Čtěte také: Starosta odjel od nehody. Tvrdí, že o ní nevěděl