„Počítáme s tím, že zorganizujeme setkání všech organizací, které se chtějí na podobě relaxačního parku u říčky Bezděčky podílet," uvedl místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Už dlouhodobě se o tuto lokalitu aktivně zajímá ekologicky laděná organizace Sdružení Krajina a to zejména proto, že si místo okolo říčky Bezděčky dodnes zachovalo své přírodní hodnoty. „Vyskytuje se tam řada druhů bezobratlých, jako jsou vážky, brouci nebo motýli a obojživelníků, z nichž mohu jmenovat například skokana hnědého a krátkonohého, čolka obecného nebo čolka horského. My jsme tam v minulosti vytvořili i tůně pro obojživelníky a v tom bychom chtěli pokračovat," řekl Tomáš Blažek ze Sdružení Krajina.

Členové Sdružení Krajina už mají o svém podílu na projektu nového relaxačního parku poměrně jasné představy. „Rádi bychom vyčistili stávající tůně, které už jsou hodně zanesené. A počítáme i s vybudováním další, o něco větší tůně pro obojživelníky. Chtěli bychom tam také nainstalovat několik naučných tabulí, na nichž by si mohli lidé přečíst, co všechno mohou v místě spatřit. A pokud se to povede, tak bychom tam rádi vytvořili také nějaký zážitkový chodník, který by vedl částečně i potokem," vyjádřil se Blažek.

Podílet se na nové „tváři" relaxačního parku mají v plánu také členové obecně prospěšné společnosti Portimo. „Pokusíme se o vybudování hřiště pro workout a parkur s prvky pro starší děti a mladé lidi, kteří se neorganizovaným sportem zabývají. S nápadem přišli kolegové z našeho nízkoprahového zařízení Ezop," sdělila ředitelka Portima Ruth Šormová.

Přidat se chtějí také novoměstští atleti. „Máme v plánu vybudovat v této lokalitě běžeckou stezku, která by vedla přes Oboru až k Michovům. Stezka by mohla sloužit i maminkám s kočárky. Byla by značená a počítáme s tím, že na jednotlivých zastaveních by byl zaznamenán i počet uběhnutých kilometrů," prozradil vize předseda oddílu a trenér Petr Hubáček.

Ne všem se ale plány na změnu lokality u říčky Bezděčky líbí. „Nejsem si jistý, jestli atleti a mládež, která bude využívat workoutové hřiště, nepošlapou ochranářům ty jejich žabičky. Podle mě by bylo lepší nechat to tak, jak to je, snad jen víc laviček by tam mohlo být," podotkl Karel Malý, který k říčce Bezděčce chodí pravidelně venčit psa.