Areál, kterým vede nejfrekventovanější cyklostezka na Vysočině, je u turistů oblíbený; slunečné počasí tam v minulých týdnech vytáhlo stovky lidí. Od soboty tam už návštěvníci mohou začít naplno využívat nabídku sportovních a zábavních atrakcí i zázemí v hlavní budově. „Bude otevřená půjčovna sportovních potřeb i bufet,“ řekl Vladimír Kovařík, ředitel příspěvkové organizace Sportis, která Pilák spravuje.

V areálu jsou k dispozici víceúčelová hřiště pro děti i dospělé, minigolf, venkovní posilovna i dětské prolézačky nebo amfiteátr. Zpátky na svých místech jsou všechna zařízení i lavičky, které bylo po konci letní sezony nutné demontovat a zazimovat. V hlavní budově je bufet s občerstvením a venkovním posezením, půjčovna i sociální zařízení, v jejím okolí je také volně přístupná síť wi-fi.

Veselské hudební odpoledne v sokolovně v Novém Veselí se konalo v neděli 26. března. Konečným vystoupením kapely Veseláci bylo přehrání Novoveselské polky přímo z jeviště.
Veselské hudební odpoledne se povedlo

S nástupem letního počasí přijdou opět na řadu loďky, šlapadla i paddleboardy, loňská novinka. „Ty si návštěvníci hodně oblíbili. Pořídili jsme tři a byl o ně velký zájem, takže uvažujeme o tom, že bychom dokoupili další. Uvidíme podle toho, jaké bude léto,“ sdělila Ladislava Procházková ze Sportisu. „Jsou nápady i na další novinky, které by ještě letos mohly nabídku Piláku zpestřit, ale zatím nevíme jistě, zda se realizují,“ dodal Kovařík.

Sportis letos pro Pilák dokoupí molo, aby bylo delší. „Hladina nádrže ustupuje, takže musíme zařídit, aby se loďky dostaly do vody,“ zmínila Ladislava Procházková. Jak dodala, bude ještě potřeba například dosypat písek na hřiště pro plážový volejbal, opravit se musí i loďky a šlapadla, kterým návštěvníci dali minulé léto „zabrat“.

Ilustrační snímek.
Na silnicích Vysočiny zemřelo letos do konce března pět lidí

Velké opravy však areál po zimě nepotřeboval. Pracovníci Sportisu tam jako vždy zajistili celkovou údržbu a také úklid, protože lidé své odpadky u Piláku „nechávají“ celý rok. „Letos tam ale nebyl zdaleka takový nepořádek jako loni, za to bychom chtěli návštěvníkům poděkovat. Loni jsme tu sbírali odpadky po víkendech celou zimu, to letos nebylo potřeba,“ připomněla Procházková s úsměvem.