Citroen jel ve směru od Vysokého Mýta, v Ostřetíně přejel ostrůvek na silnici a narazil do levého předního boku protijedoucího autobusu. „V autobuse jelo 41 cestujících a řidič,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Řidič osobního auta z místa nehody utekl. Policisté nicméně na místě našli kabelku s doklady, takže bylo jasné, že jde nejspíš o ženu. Pro majitelku si tak policie zajela do nedaleké obce.

Vážná nehoda v Dražůvkách.
OBRAZEM: Srážka osobního auta a dodávky na Hodonínsku si vyžádala sedm zraněných

„Paní uvedla, že vozidlo neřídila. Je ovšem podezřelá, že vozidlo řídila. Kolegové u ženy provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Ta byla negativní. Test na přítomnost návykových látek odmítla a stejně tak odmítla i odběr krve,“ dodala Janovská.

Možný důvod, proč žena zapírala, vyšel najevo vzápětí při její lustraci. Podle policie má zákaz řízení. Navíc na vozidle Citroen jsou připevněné jiné registrační značky, než jaké na vozidlo patří.

Nehoda se obešla bez zranění 

Při dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. „Dopravu na místě řídí policisté a objízdná trasa vede přes obec Horní Jelení,“ popsala v neděli odpoledne mluvčí. Silnice byla znovuzprovozněna v půl páté odpoledne.