Podle informací policie patří ženě z Chýnova na Táborsku, která klokana chovala na Pelhřimovsku u své chalupy. "Podle přijatého oznámení by klokan mohl patřit tamní lékárnici, kterou se nám však nepodařilo kontaktovat," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Spolupracovnice majitelky potvrdila, že klokan patří lékárnici. Od 11 hodin jsou na místě také profesionální a dobrovolní hasiči z Humpolce. Jejich úkolem je zabránit, aby se klokan dostal na dálnici a ohrožoval provoz," řekla mluvčí krajských hasičů na Vysočině Petra Musilová. Podle ní se přibližně dvě desítky hasičů přidaly k policistům a pracovníkům odchytové služby. "Vytvořili rojnici a prohledávají lesík. Podle dostupných informací zatím klokana nikdo nespatřil," dodala Musilová.

Mluvčí jihlavské zoo Kateřina Kosová řekla, že jim žádný z jejich tří klokanů nechybí. Dodala ale, že už minulý týden se na ně obrátilo několik lidí, kteří viděli v okolí klokana. Podle Kosové jde zřejmě o klokana rudokrkého, který utekl soukromému chovateli.

Právě klokan rudokrký, samička Káča, utekla letos soukromému majiteli Martinu Novákovi z obce Obora na Táborsku. Novák klokana stále postrádá, ale ten, kterého dnes řidiči spatřili u dálnice D1, to prý určitě není. "Ten můj je v lesích kousek od Obory. Lidé ho tam často zahlédnou, ale zatím se nám jej nepodařilo odchytit," řekl Novák.

Klokan rudokrký získal své jméno podle narudlého zbarvení krku a na plecích. Pochází z jihovýchodní Austrálie. Den tráví ukrytý v lese nebo ve stepi. Nejaktivnější je za soumraku a v noci, kdy se pase. Chladné počasí mu nevadí.