Lidé budou mít v této době ve vybraných vnitřních sportovištích možnost bezplatně si vyzkoušet různé aktivity. Může jít třeba o bruslení, plavání či fitness.

„Chceme, aby se co nejvíce lidí přišlo podívat, jak sportovní zařízení v blízkosti jejich bydliště vypadá, co nabízí, za jakých podmínek mohou chodit sportovat pravidelně. Celý týden si budou moci zacvičit zdarma. Naše motto je – vytáhnout lidi z obýváků zpět ke sportu,“ řekl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Jihlava, ilustrační foto
Kultura ve tři ráno? Návrh na zpřísnění nočního klidu v Jihlavě neprošel

Kraj spustil registrační web, v němž se snaží oslovit provozovatele jednotlivých sportovišť, aby se do projektu připojili. Za uvolněné hodiny pro tuto akci jim nabídne nájem. Na projekt má vyčleněno 10 milionů korun.

Alexandr Smahlii
Syn musí narukovat, taky budu muset bojovat, říká Ukrajinec z Brtnice

Příkladem sportovišť, která mohou být vhodná pro zapojení do projektu, jsou plavecké bazény, zimní stadiony a kluziště, posilovny, fitness centra, tělocvičny, haly nebo například sokolovny v menších městech. S každým přihlášeným bude individuálně jednáno o částce za pronájem s tím, že kraj respektuje ceny v místě obvyklé, zařízení tak nepřijdou zkrátka, a to ani v případě, že na vyčleněný čas připraví program, což může být kupříkladu cvičení s trenérem, konzultaci s koučem, sportovní dozor nebo jiný sportovně laděný program.

Mezi lidmi se najdou tací, kteří jsou z tohoto projektu nadšení. „Pokud budu vidět, že se toho nějaká tělocvična v mém okolí bude účastnit, moc rád si do ní zajdu. Dlouho jsem nesportoval, tak by tohle mohla být dobrá motivace,“ dodal například Petr Novák z Havlíčkobrodska.