„Přes mírné zvýšení návštěvnosti zavedení tohoto systému přineslo podstatné snížení tržeb a výrazné zvýšení nákladů. Náklady na zapůjčení turniketů a zakoupení potřebného softwaru by znamenalo značný nárůst cen, a to hlavně u krátkodobých návštěv. Proto jsme se rozhodli vrátit k původnímu systému,“ sdělil jednatel Technických služeb ve Velkém Meziříčí Jaroslav Mynář.

Řadě návštěvníků však turnikety chybí. Hlavně těm, kteří na koupaliště chtějí zajít jenom na „otočku“. „Turnikety zajišťovaly možnost vstupu v libovolnou dobu. Využívala jsem to hlavně dopoledne, kdy bylo na koupališti málo návštěvníků a musím říct, že to tak dělalo hodně lidí střední generace,“ vyjádřila se na meziříčském městském diskusním fóru Marie Sodomková, která by hodinové vstupy po celý den přivítala.

Padesát korun denně

Koupaliště ve Velkém Meziříčí se mezi koupacími areály řadí k těm s nižšími taxami za vstup. Dospělí platí padesátikorunu za celý den a po 16. hodině polovic, děti polovinu uvedeného.

„Patříme mezi nejlevnější v republice a například cena dopoledního vstupu do areálu v Jihlavě je vyšší než celodenního vstupné do areálu ve Velkém Meziříčí,“ dodal Jaroslav Mynář. Taxy na Paloucích letos zůstanou stejné, jako před rokem. O něco podražili v Bystřici nad Pernštejnem, což je v současné době druhé a také poslední koupaliště ve žďárském okrese.„Je to v průměru o desetikorunu víc v každé kategorii vstupného. Důvodem je nejenom zvýšení DPH, ale také celkově dražší energie,“ uvedl ředitel bystřického Areálu sportu Zdeněk Mašík.

V Bystřici se letos platí 60 korun za dospělého při vstupu na déle než pět hodin, od dvou do pěti hodin stojí pobyt na koupališti padesátikorunu a do dvou hodin třicet korun. Děti platí polovinu.

Výše vstupného se odvíjí i od skutečnosti, že voda v bystřických bazénech se přihřívá, k čemuž se používá teplo z biomasové kotelny.„V rekreačním bazénu je stabilně 26 °Celsia, v plaveckém čtyřiadvacet,“ dodal Zdeněk Mašík.

---------------

Ceny vstupného

Koupaliště Velké Meziříčí
dospělí: 50 Kč/ den, po 16. hodině 25 Kč
děti: 30 Kč/ den, po 16. hodině 15 Kč

Koupaliště Bystřice n. Pernšt.
dospělí: nad 5 hodin 60 Kč, 2–5 hodin 50 Kč, do dvou hodin 30 Kč
děti: polovic z ceny