Zakoupené vizitky se pak lepí do takzvaného turistického deníku, kde je mohou zájemci doplnit například razítky nebo svými vlastními zápisky.

Mezi veřejností je o novinku zájem, ve žďárském Turistickém informačním centru Santini tour za zhruba dva měsíce prodali již polovinu objednaného množství. „Jelikož se nás na vizitku lidé stále ptali, apelovali jsme s jejím vydáním na město. Když už se tato novinka rozšířila po celé republice, chtěli jsme ji mít pochopitelně taky,“ uvedl Bohuslav Nahodil, vedoucí informačního turistického centra Santini tour.

Město nakonec vydalo nálepky dvě. Na jedné je vyobrazeno žďárské náměstí Republiky – se Starou radnicí a věží kostela svatého Prokopa v pozadí. Na druhé vizitce se turistům představuje poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Časem by mělo být možné ve Žďáře zakoupit i samotný deník, do kterého se samolepky zakládají. Ten nyní nabízejí například ve Velkém Meziříčí, a to za padesát korun.

Návštěvníci města si tam přijdou i na turistické vizitky, které prodávají hned se čtyřmi motivy. Jednu z nich zdobí náměstí, další zámek, třetí pak kostel svatého Mikuláše a poslední velkomeziříčská synagoga. „Prodáváme je tady ale teprve pár dní, proto je ještě brzy na to, abychom hodnotili, jaký je o ně mezi návštěvníky města zájem,“ vyjádřila se pracovnice Informačního centra Velké Meziříčí Lenka Pešková.

Western i Devět skal

Hned dvě turistické vizitky si lidé mohou zakoupit také v Novém Městě na Moravě. Kromě nálepky s motivem leteckého pohledu na centrum města tam nabízejí také vizitku s vrcholem Devět skal.

Další exempláře pak návštěvníkům žďárského okresu zprostředkují vzpomínku na rozhlednu Karasín, westernové městečko Šiklův mlýn nebo na strašidelný zámek DraXmoor.