„Chceme do začátku zimy hotel připravit na plný provoz, rekonstrukce vnitřních prostor bude probíhat maximálně po dvou pokojích, takže turisty neomezí,“ uvedla Ilona Tajovská, jednatelka společnosti Hotel Duo.

„Hotelovka“, jak je budova téměř v centru města nazývána, desetiletí sloužila právě k ubytování turistů, ale také dělníků a studentů učiliště.

V současné době zde sídlí řada obchodů, firem a lékařských ordinací.

Ordinace mají přednost

„Právě u ordinací jsou okna vyměňována podle dohody tak, aby co nejméně omezila jejich provoz,“ dodala Ilona Tajovská.

Společnost, která v letošním roce hotelový dům koupila, chce změnit i jeho podobu. Bílá fasáda se změní na okrovou. „Opravu hotelovka potřebuje, ale jak bude vypadat barevná omítka, to si nedovedu představit. Uvidíme,“ okomentoval informaci o plánovaných změnách Jan Kvíčala z Nového Města.

Do provozu bude znovu uvedena také kuchyně a jídelna, příští rok by měla být upravena část vnitřních prostor budovy tak, aby hotelový dům mohl přijímat i kongresovou turistiku. „Ubytovacích kapacit ve středu města je velice málo, proto zlepšení služeb pro turisty vítáme,“ řekla Žofie Řádková z městského úřadu.

Hotelový dům Duo postavil a vlastnil podnik GEAM Dolní Rožínka, který ji v letošním roce nabídl k prodeji.

O koupi mělo zájem také samotné město. „I když radnice o koupi uvažovala, nakonec od tohoto záměru ustoupila, protože se připravuje velký projekt Regeneračního centra,“ uvedl už dříve ředitel Novoměstské správy budovy Jaromír Černý.