Brněnští pořadatelé poslali sedmaosmdesát zájemců o pěší túru, které neodradila lezavá zima, studený vítr a dešťové přeháňky, na tři různě dlouhé trasy na Bystřicku.

„Většinou chodí hlavně místní lidé z Víru a pak turisté z Brna. Občas přijedou zájemci i z větší dálky, jednou dokonce z Prahy. Letos jsme na přání účastníků minulých ročníků výšlapu pozměnili trasy. Problém je trochu v tom, že pochod vlastně pořádáme tak nějak dálkově, z Brna. Týden před ním vždycky přijedeme, značkujeme trasy po lesích, bivakujeme tam, a také je samozřejmě procházíme,“ uvedl jeden z organizátorů pochodu Michal Zelinka.


Letos ke startu před vírským kulturním domem přijel i autobus plný turistů z padesát kilometrů vzdálených Velkých Opatovic na Blanensku. „Jezdíme pravidelně na podzimní zájezd, letos jsme si jako cíl vybrali pochod ve Víru. Na Vysočině je moc hezky, nádherná příroda. Škoda, že nám nevyšlo počasí, s krásnými vyhlídkami to bude horší. Ale jsme turisté a déšť nám tudíž nevadí,“ prohlásil Dušan Kozelek za pětatřicet opatovických „pěšáků“.