Na výstavišti návštěvníky čekala velmi pestrá přehlídka nejrůznějšího zvířectva - králíci, drůbež, holubi, selata nebo samostatná expozice ovcí a koz, nechybělo exotické ptactvo ani terarijní zvířata. „Nejvíc se mi zatím líbí králíčci a taky papoušci," prozradila šestiletá Barborka Dohnalová z Jihlavy, kterou vzala na výstavu babička, a dál se chystala povozit na ponících. „Barča neví, co dřív, takovou spoustu zvířat najednou ještě neviděla," smála se babička Věra Dohnalová. U dětí ale měla měla úspěch všechna zvířata, zvlášť, když se nechala pohladit.

Bohdalovská chovatelská výstava patří ke třem největším v České republice. Letos bylo v Bohdalově k vidění kolem tří tisíc zvířat  - zástupců 299 plemen a barevných rázů. Nechybělo exotické ptactvo ani terarijní zvířata.

Kromě samotných zvířat ale zaujal příchozí i doprovodný program. Mezi ukázkami výcviku psů, včetně záchranářských, nebo práce psů pasteveckých bylo možné sledovat oblíbený králičí hop - výkony „ušáků" v králičím parkuru. „Výstavu se snažíme vždy připravit tak, aby to byl nejen pro vystavovatele, ale i pro všechny návštěvníky chovatelský svátek a také příjemná návštěva pro rodiny s dětmi," řekla za organizátory Marie Ondráková. Výstavu uspořádala bohdalovská organizace Českého svazu chovatelů. Plno bylo i na farmářském a řemeslném trhu s regionálními produkty.

Výstava je dvoudenní, v neděli lze výstaviště navštívit od 8 do 13 hodin. Do nedělního programu je mimo jiné zařazen i „rodinný králičí hop" - se svým králíčkem se do této soutěže může přihlásit kdokoli a zúčastnit se rodinného klání. „Je to takový srandazávod. Jeden člen rodiny povede v soutěži králíčka, a druhý si ten parkur přeskáče sám," přiblížila Marie Ondráková.

Nedělní program Výstavy Vysočiny 2014

9.00-12.00 Lada a Jindřich Šípovi - závody a hry (duely, vylučovací skákání, skákání do kruhu, Charlieho běh, rodinné závody v králičím hopu) - školní tělocvična
10.00 Svazarm Záborná - výcvik psů - za školou
11.00 Zuzana a Milan Chlumští - ukázka práce pasteveckého psa - za školou
12.00 Jindřich Šíp - posuzování králíků - před prodejem
13.00 Slavnostní předání cen - pódium kulturního domu