Kandidátku hnutí ANO povede na Vysočině do předčasných parlamentních voleb právní koncipientka, bývalá náměstkyně ministra pro místní rozvoj a místopředsedkyně hnutí Věra Jourová. Po úterním jednání krajského předsednictva to řekla mluvčí hnutí Radka Burketová. Vysočinské komunisty povede do voleb současný poslanec Pavel Kováčik.

ODS na Vysočině zatím volebního lídra nemá. Pokud budou volby začátkem listopadu, měla by být kandidátka podle krajského předsedy a senátora Miloše Vystrčila schválena přibližně v polovině září. „V čele by měli být lidé známí, kteří za sebou nemají žádné průšvihy, a takové na Vysočině máme," řekl Vystrčil.

Pokud nebude kandidovat v Praze, postaví se podle Vystrčila zřejmě do čela vysočinské kandidátky ODS předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová.

V nejbližších dnech by měli mít o podobě kandidátky jasno lidovci a také zelení. TOP 09 by podle krajského předsedy Jiřího Blažka měla mít kandidátku připravenou do 20. srpna. Do konce měsíce by měla kandidáty představit SPOZ. O tom, zda se předčasných voleb na Vysočině zúčastní Věci veřejné, rozhodne podle mluvčí strany Petry Slavíkové stranické grémium příští úterý.