Ve volbách se utká i se současnou senátorkou za ČSSD, žďárskou starostkou Dagmar Zvěřinovou. Novák věří, že jeho kandidatura bude platná. Jak řekl, získal pro ni kolem 1500 podpisů, potřeboval jich 1000.

V Senátu by se chtěl Novák zaměřit hlavně na rozvoj sportu. "Samozřejmě že mě zajímají i další oblasti, ale první, která mě zajímá, je sport," řekl Novák. Se svou svěřenkyní, trojnásobnou olympijskou šampionkou Sáblíkovou, nedávno vyhlásil veřejnou sbírku na stavbu rychlobruslařského oválu v České republice. Hlavní lokalitou, která se nyní se stavbou tohoto víceúčelového areálu spojuje, je Nové Město na Moravě. Novák neví, do jaké míry by mohl jako politik tento projekt ovlivnit. "Ale rozhodně bych tomu třeba mohl víc pomoci," řekl.

Do senátních voleb na Žďársku se přihlásilo o pět kandidátů více než minule. Sportovce bude zastupovat i bývalý motocyklový závodník Ivo Kaštan figurující na kandidátce Občanské konzervativní strany. Za ODS kandiduje ředitel tamní základní školy Jaroslav Ptáček, za KDU-ČSL jde do voleb technik František Bradáč (KDU-ČSL) a za TOP 09 starosta Krucemburku Jiří Havlíček (TOP 09).

Komunisté poslali do boje o místo v Senátu na Žďársku projektanta Petra Stočka. Za Úsvit kandiduje hasič Jiří Nekovář a za Stranu svobodných občanů živnostník Josef Fendrych. Starostové pro občany vyslali starostu Víru Ladislava Stalmacha a Strana práv občanů Josefa Mičku. Kandidáta postavilo rovněž politické hnutí Solidarita, Vlast a Zákon.

Volby do jedné třetiny Senátu se uskuteční společně s komunálními volbami v pátek 10. a v sobotu 11. října.

----------------

Kdo kandiduje?

Volební obvod 51 Žďár nad Sázavou: Dagmar Zvěřinová (ČSSD), Jiří Havlíček (TOP 09), Jaroslav Ptáček (ODS), František Bradáč (KDU-ČSL), Jiří Nekovář (Úsvit), Josef Fendrych (Strana svobodných občanů), Ivo Kaštan (Občanská konzervativní strana), Ladislav Stalmach (Starostové pro občany), Petr Stoček (KSČM), Josef Mička (Strana Práv Občanů), Nezávislý kandidát Petr Novák, Solidarita, Vlast a Zákon (jméno není známo).