„Kromě silvestrovského vystoupení skupiny Maxim Turbulenc bude dětem stabilně k dispozici dětský koutek se skákacím hradem a jinými atrakcemi. Zároveň se mohou zúčastnit různých soutěží o drobné ceny a sladkosti,“ popsal Otakat Binder z organizačního týmu Tour de Ski. Vyvrcholením budou pro malé návštěvníky zřejmě lyžařské závody pro děti do deseti let, které se odehrají 31. ledna v půl páté odpoledne.

Také dospělí si budou moci zasoutěžit, a to o opravdu hodnotné ceny. Hlavní výhrou je totiž poukázka na vyhlídkový let letadlem nad Vysočinou pro tři osoby, další cenou let balonem a třetí výherce se bude moci radovat ze zapůjčení osobního automobilu na celý víkend.

A v čem se soutěživí návštěvníci Tour de Ski vlastně utkají? „Všechno se bude určitě týkat různým způsobem lyžování, půjde o nějaké kvízy, ověření znalostí z předešlých ročníků závodu a podobně,“ sdělil Otakar Binder.

Při Tour de Ski se však nebude točit všechno pouze kolem lyžování. 1. ledna se budou moci zájemci dozvědět také něco o horolezectví – se svým povídáním a promítáním snímků z devíti pokořených osmitisícovek tam vystoupí známý novoměstský horolezec Radek Jaroš.

Ten bude s diváky besedovat na pódiu pod tribunou a fotografie z hor budou promítány na velkoplošné obrazovce.

---------------

Vše o Zlaté lyži najdete ZDE