To bylo podle jeho názoru poškozeno tím, že jej senátor Josef Novotný nařkl ze zneužívání státních dotací při realizaci stavby lanového parku, pokusu úplatkářství a dalších skutků proti zákonu.

„Tyto pomluvy a nepravdivá obvinění byly prezentovány široké veřejnosti v hlavním zpravodajství celostátních televizí, na internetových zpravodajských portálech i v celostátním tisku,“ brání se Zdeněk Tomášek v žalobě o ochranu osobnosti, kterou závěrem minulého roku na Josefa Novotného podal u Krajského soudu v Brně.

Novotný: Na všem si trvám

Jak na právní krok Zdeňka Tomáška reagoval bystřický senátor? „Žalobu podal pan Tomášek i přesto, že už měl v ruce rozhodnutí o odebrání dotace a současně probíhá šetření policie, zda se při stavbě lanového centra nedopustil ještě dalších trestných činů,“ uvedl senátor Josef Novotný.

„I přes hrozbu soudu trvám na všem, co jsem sdělil veřejnosti. Snahou je mě zastrašit, abych zanechal dalšího upozorňování na nepravosti v přidělování dotací.“

Zdeněk Tomášek požaduje omluvu v rámci celorepublikových médií, čtyři miliony a úhradu nákladů soudního řízení. Popírá senátorovo tvrzení, že zneužil dotaci tím, že uměle nadhodnotil cenu Lanového parku Siesta v Bystřici.

„Není pravdou, že by společnost Yossarian Investments dlužila státu na sociálním a zdravotním pojištěním třičtvrtě milionu korun. A také není pravda, že jsem si na senátora pokusil najmout ruskojazyčnou mafii, ani to, že mám za sebou několik zkrachovalých firem,“ chce v omluvě slyšet Zdeněk Tomášek.

 

Čtěte v kauze také:

Lanový park Siesta, vrchol pyramidy nebo bublina?

Kauza lanového parku Siesta v Bystřici pokračuje

Zdeněk Tomášek: Najmutí mafie je absurdní